Ja jos harrastaa, niin millaiset siteet ja luistimet on parhaat? Niissä on monenlaista vaihtoehtoo ja pitäs löytää hyvä. Mut kokeilen ennen omaa ostamista...nyt ulos ja lenkille. Moroo.
Harrastaako kukaan retkiluistelua?
cookos
8200
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
jonkin paikallisen seuran, esim. Suomen ladun paikallisjaoston, vuokraluistimia. Saat sieltä varmasti myös opastuksen juuri sinun tarpeisiin sopiksi luistimiksi. :)
vinkistä. Se on tarkoitus tehdäkin..jos en sitä ennen saa nilkkaani nyrjäytettyä. Sellanen on jo kiikarissa, josko siellä nuo välineetkin selkiytyy.
lumikenkä on parempii notta mehtää jos meet.
kaa mesominen on liian vaivaloista..mettään mennään sitten kesällä :D
harrastanut.
Mulla oli sellaiset luistimet, jotka laitetaan luisteluhiihtomonoon kiinni, kun harrastan tuota hiihtoakin.
Ihan hyvät luistella, mutta jos retkillä haluaa maastossakin patikoida, niin ne hiihtomonot ei ole siihen hyvät. Pitäis olla vaelluskengät erikseen sitä varten repussa.
luisteluhiihto-monoja, on vaan sellaset kärkimonot. Ja niihin ei saa enää sellasii luistelusiteitä. Joten kaikki menis uusiks, suksia myöten. Sen oon jo kaupassa saanut selville.
ny simmottos ois innostunu retkeilee?:)
joskus innostua jostain. Retkiluistelu ois hyvää vastapainoo sisäihmiselle, siinä näkee kauniita maisemia...vois verrata kesäiseen melontaan. Vapaata hauskaa ulkoilua omaan tahtiin..