Osaako kukaan kertoa että koska tuo sukeltajien suosima Uhlun louhos on ollut toiminnassa?
Uhlu
28
23747
Vastaukset
- Turilas
Toiminta nosturilammella loppui 60-luvun alkupuoliskolla. Näin kertoi eräs, siellä joskus töitä paiskinut henkilö.
- Snorklaaja
Onko Uhlu hyvä paikka sukeltamiseen? Kuinka hyvä näkyvyys, entä kuinka syvää siellä on?
- ram
Uhlussa käy aika paljon sukeltajia.Vettä löytyy noin 15 metriä.Kuopassa on kaksi vanhaa nosturia,sekä sekalaista romua.
- Snorklaaja
ram kirjoitti:
Uhlussa käy aika paljon sukeltajia.Vettä löytyy noin 15 metriä.Kuopassa on kaksi vanhaa nosturia,sekä sekalaista romua.
Onko luolia? Mitä sieltä on louhitu?
- Vehmaa
Snorklaaja kirjoitti:
Onko luolia? Mitä sieltä on louhitu?
...joka on suoraseinäinen, selkeä ja helppo. Näkyvyys pohjalla yleensä tyyliin 5-10 m. Pintauimari ei pohjaa pääse tarkastelemaan.
- maitovalas_rus
Vehmaa kirjoitti:
...joka on suoraseinäinen, selkeä ja helppo. Näkyvyys pohjalla yleensä tyyliin 5-10 m. Pintauimari ei pohjaa pääse tarkastelemaan.
Sukelletaanko siellä talvella? Tarvitaanko joku pääsylupa? kiitos
- Dragonslayer666
Ei tarvitse saa mennä omalla vastuulla
- örvö
Tietääkö joku Uhlun osotetta :D
- ngvxdfn
onko siellä turvallista tavallisen pulliasen uida ja esim. hyppiä kallion reunalta (
- Anonyymi
Ei ole
- Saturasuke2
On turvallista uida. Puomi vaan on ollut jo monta vuotta kiinni joten autolla ei paikanpäälle enää pääse.
- Uhlu920271
Uhlun louhos on noin 25 metriä syvä ja näkyvyys on hyvä
- Mooi
Tietääkö joku kuinka korkea korkein kallio seinämä on?
- Anttiiii
13m
- Dragonslayer666
15m
- Riminaaalij
Missä kohtaa ne nosturit on ettei hyppää niiden päälle ja loukkaa?
- Uimari22
Ne ovat 15m syvyydessä pohjassa joten ei oo tuota vaaraa
- rajat
Sehän on siis yksityisten ihmisten omistama ja siitä syystä puomi tullut. Ei ole yleinen uimapaikka
- Anonyymi
noniin ja sitten marjatta 80.v voi menna helvettiin täältä
- Anonyymi
siis kyl siel käyä saa mut omalla vastuulla
- Anonyymi
jos joku haluaa vielä nykyään tietää jotain uhlun louhoksesta niin minulta voi kysyä syvyyttä,parhaita spotteja,lämpötilaa,osoitetta,yms.
- Anonyymi
Mikä on korkein kallio josta voi hypätä
- Anonyymi
Mikä osote on siihen louhoksen jossa ei ole nosturia?
- Anonyymi
Ei niitä nostureita pelätä tarvii. Pikaisella Googlettamisella selviää, että louhokset on Uhluntien varrella, erillistä osoitetta ei kai oo?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei niitä nostureita pelätä tarvii. Pikaisella Googlettamisella selviää, että louhokset on Uhluntien varrella, erillistä osoitetta ei kai oo?
mapsiin kun kirjoittaa vaikka uhlun kivilouhimo niin löytää kyllä paikalle
- Anonyymi
Se pirullinen tauti se syyhy punkki jonka sieltä saa.
- Anonyymi
Kyllä, mulle tuli se ja munat oli viikon liekeissä.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olen väsynyt tähän
En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy506449Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue
Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää2525585Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?
Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas2363011Muistakaa persut, että TE petitte, ei kokoomus
Miksikö kukaan ei arvostele kokoomusta? No sen vuoksi, että kokoomus noudattaa vaalilupauksiaan. Sen sijaan TE persut,882808Seuraava hallituspohja - Kokoomus, kepu, persut + KD
Kokoomus saa ainakin 20% kannatuksen ensi vaaleissa, keskusta sanoisin noin 15%, persut todennäköisesti enemmän, ehkä 171502525- 742212
Outo ilmiö - vasemmistolaiset eivät kirjoita mitään kokoomuksesta
joka sentään johtaa hallitusta, ja jonka talouspolitiikkaa noudatetaan. Nämä muutamat vasemmistolaiset jotka täällä aina612070- 801925
- 2141831
Martina tienaa itse rahansa
Ei tarvitse anella elättäjältään rahaa, ruokaa ja laukkuja.3811420