*huoh*
Vastaukset 11
mitä?
ku ei aina niin ymmärrä.
Akan piti kertoa joku iso juttu ja ku alotti, ni toteskin, että aika ei kuulemma olekaan vielä kypsä.relaxed_eyes kirjoitti:
ku ei aina niin ymmärrä.
Akan piti kertoa joku iso juttu ja ku alotti, ni toteskin, että aika ei kuulemma olekaan vielä kypsä.jännityksessä =)
- tulossa :
relaxed_eyes kirjoitti:
ku ei aina niin ymmärrä.
Akan piti kertoa joku iso juttu ja ku alotti, ni toteskin, että aika ei kuulemma olekaan vielä kypsä.mutta sitä ei vaan vielä ole hedelmöitetty
- uk-ko
relaxed_eyes kirjoitti:
ku ei aina niin ymmärrä.
Akan piti kertoa joku iso juttu ja ku alotti, ni toteskin, että aika ei kuulemma olekaan vielä kypsä.että "aika kypsyy" kovasti asioiden suhteen, jos ne nostetaan pöydälle? Että sikäli se aika saattaisi sittenkin olla kypsä?
- gek-ko
relaxed_eyes kirjoitti:
ku ei aina niin ymmärrä.
Akan piti kertoa joku iso juttu ja ku alotti, ni toteskin, että aika ei kuulemma olekaan vielä kypsä.jos tarkottaa mitä sanoo, niin sitten sillä vaan lipsahti ja pitää tyytyä siihen että se puhuu sitten kun puhuu ja olla kärttämättä.
Mutta minä en tiedä sinun akastasi, tekeekö se provosointimielellä jotain. Jos tekee niin ei hyvä. - gek-ko
uk-ko kirjoitti:
että "aika kypsyy" kovasti asioiden suhteen, jos ne nostetaan pöydälle? Että sikäli se aika saattaisi sittenkin olla kypsä?
ehkä reilua. Vaikka siltä oliskin vaan vahingossa lipsahtanut se alku, niin ei toista voi jättää miettimään että paloiko navetta vai tuliko 4 miljoonaa velkaa vai loukkaantuiko se toissapäivänä jostain.
gek-ko kirjoitti:
jos tarkottaa mitä sanoo, niin sitten sillä vaan lipsahti ja pitää tyytyä siihen että se puhuu sitten kun puhuu ja olla kärttämättä.
Mutta minä en tiedä sinun akastasi, tekeekö se provosointimielellä jotain. Jos tekee niin ei hyvä.en tiiä.
Ja niin, en kuitenkaan sillä asialla jaksa päätäni vaivata, kylläpähän kertoo sitteku sitä itteensä tarpeeks vaivaa.
Alotus oli vaan sellanen spontaani huokaus, mut se meni jo putkesta läpi.uk-ko kirjoitti:
että "aika kypsyy" kovasti asioiden suhteen, jos ne nostetaan pöydälle? Että sikäli se aika saattaisi sittenkin olla kypsä?
että se pikkuhiljaa aivopesee mua, ja minä sit esitän 'omana ideanani' sen asian jonka se haluaa kuulla ja tapahtuvan.
Eikös elämä olisikin tylsää, jos niitä aina ymmärtäisi?
Ketjusta on poistettu 17 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 921798
Kai mua vähän
Masentaa tämä kaikki. Tämä koko meidän välinen juttu on niin vaikea… Voitaisiinko molemmat lopettaa tilanteen ruokkimine1391283Onko karhukanta jo liian iso? Lenkkeilijä kohtasi kontion juoksulenkillä
Rantasalmella lenkkeilijä kohtasi karhun. Kylällä karhun näkeminen on ollut tosi harvinaista. Onko karhukanta jo liian i1261045Vanhat konkarit ulos Elämäni biisistä - Yle selittelee
Elämäni biisi starttaa taas tänä syksynä. Mukana on ripaus uutta, mutta poissa on iso osa vanhaa... Poissa ovat Markku29943S-ryhmän Israel-boikotti liiketalouden opintojen tapausesimerkkinä
Tätä S-ryhmän Israel-boikottitapausta käsitellään jo kauppakorkeakoulujen ja johtamiskorkeakoulujen esimerkeissä. Se ant32845Oot upea nainen, älä vähättele ittees
Ja tietojeni mukaan 2 muuta on susta kiinnostuneit mun lisäks. 👀41818Mitä vit,,tua!
Mikä hiivatin kommunistien teltta oli kirsikan nurkalla, olivat vähällä jäädä telttoinensa auton alle kun olivat sen kul35744KP-Sesongilla ongelmia?
Tarvitsen luotettavaa katonpuhdistajaa ja kuulin, että KP-Sesonki Oy tekee hommat edullisesti ja asiakkaan tarpeet huomi15743Mitä tehdä kun rakastan yhtä ja olen rakastunut toiseen
Kamala tilanne. Voinko pitää molemmat? 😁68710Jämsän Paras Ravintola
Särkijärven kioskiin on avattu uusi upea Maucas ravintola joka on jämsän paras. Loistava palvelu ja herkullinen ruoka. R46668
