Terve, elämäntapamuutos on tämän vuoden sana. Röökin polttaminen loppui, dokailu vähentyy, liikuntaa enemmän ja ikään kuin pisteenä sen iin päälle ajattelin myös alkaa huolehtia ihostani. Viimeisin on itselleni kuitenkin melkolailla uutta, nii minkälaisia tuotteita pitäisi hankkia, milloin ja missä järjestyksessä käyttää mitäkin. Itselläni on sekaiho ja ikää 22v.
miesten ihonhoitoa?
mies----
152551
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
http://www.oriflame.fi/prod/catalog/MainCategory.jhtml?CATID=men_fi_FI
Midsummer Man NUORILLE MIEHILLE
jos haluat kuulla lisää niin pistä viestiä [email protected]
Lähinnä ihon koitoa kasvoissa tarkoitin. Ylempi linkki on ilmeisesti tuoksuun liittyvä apu, mutta eniten hukassa olen nimenomaan kasvojen ihonhoidossa. Ihon peseminen? kuorinta? kosteusvoide? parranajoon liittyvä hoito? jne mitä niitä onkaan?
http://www.oriflame.fi/prod/catalog/BrandCategory.jhtml?CATID=mnOriflameMen_fi_FI
Enpä oikein löytänyt tuoltakaan mitään. Jotain kuorintavoiDetta oli, mutta esim. kosteusvoiteet olivt "ikääntyville miehille", ryppyjä vastaan.
ite käytän tätä kuorintavoietta ennen parranajoo. tulee kyllä iho punaseks mut parta lähtee kivuttomasti ja parin tunnin päästä punotus laskee. eikä oo nii kallis ku jossai on tyylii 50e tuubi.
http://kauppa.lumene.com/PublishedService?file=page&pageID=9&itemcode=87828
Tuosta tosiaan löytyi ihan "koko paketti" Lumenelta. Onko mistään kotoisin osaako joku sanoa? http://www.lumene.fi/default.asp?docId=22219&productCategoryId=21942 puhdistus, kuorinta, suihkugeeli ja päälle vielä kosteusvoide. Eikä tosiaa oo mahdottoman hintasia nuo.
http://www.miehenkauppa.fi
varaa aika kosmetologille! Hän on paras mahdollinen apu ihonhoitoon liittyvissä asioisssa! Lisänä saat parisen tuntia olla nätin tytön seurassa. On se muuten kumma, että te miehet ette ole hoksanneet sitä, että kosmetologilla saa myös hieman silmäniloa...
mies-meikäpoika on käynyt jo vuosia mieskosmetologin pakeilla.
miten niin taattu silmänilo? misät sää puhut?
Onko muka mies kosmetologejakin? Olispa joku miesten hoitola, kun nuo pitsiviritykset ei innosta. Nuorena kävin pari kertaa ja tyttö aina hihitti jo pumpulin käyttöä kun parta oli sen verran kova.
Moi,
Tuolla näyttää olevan noita Lumene-tuotteita ja sit vielä jotain kalliimpia mömmöjä, joiden kohdalta löytyy hyviä käytännönohjeita... Meikäläinenkin tajusi;)
http://www.gentleman.fi/category/5/kosmetiikka
Täällä on kysely, mitkä kosmetiikkatuotteet ovat ylipäänsä tarpeellisia. (Kysely tarkoitettu myös miehille.) Vaikka eiköhän se tarvi miettiä jokaisen ihan itse. Kovin montaa purkkia ei varmaankaan tarvi.
http://kemikaalikimara.blogspot.com/2009/07/tarvitaanko-joka-purnukkaa-kysely.html
Olkaa miehet järkeviä, hakekaa itsellenne ihan henkilökohtainen ihonhoito-ohjelma. Kosmetologin hoidossa saa itselleen ohjeet eikä tarvitse ostaa hakuammuntana.
Katsokaa sivut www.kauneushoitolainkeri.fi siellä on palvelu johon voit laittaa sähköpostilla kysymyksiä omista iho-ongelmista. Dermalogica sarja on siellä myynnissä ja se on mielestäni paras ammattilaisten ihonhoitosarja. Siitä löytyy myös erinomainen miesten iholle tarkoitettu hoitolinja.
Luottakaa viisaasti ammattilaisen apuun.
Markkinaihmiset ovat näköjään löytäneet suuren ihmisryhmän, jolle tuputetaan tuotteita, joita ei välttämättä tarvita. Järki mukaan kosmetiikkaostoksille.
Ammattilaisten yhtenä tehtävänä on myydä tuotteita. Kävin kerran kosmetologilla ja kuinka ollakaan, minun olisi pitänyt ostaa vaikka mitä tuotteita.
http://kemikaalikimara.blogspot.com/2009/08/turhinta-kosmetiikkaa.html