Eli jos haluan tehdä jalkakyykkyjä, ilman kauheita muskelilihaksia jaloissa saaden aikaan vain kiinteytystä niin millä painoilla kannattaa tehdä vai ehkä pelkällä tangolla?? Millaisia sarjoja, mahdollisimman pitkiäkö???
jalat kuntoon...
sari
3884
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
se o kuule ihan sama laitatko 100kg vai pelekän tangon niskaa,ei pelkoo että saisit "muskelit"titty nopeuttaa kiinteyttämistä ku laitat pienet kiekot kaveriks.
kunnostasi.jos et oo ennen paljoa treenaillut voi se tankokin riittää,mutta paremman tuloksen saat jos pystyt laittaan painoja vaikka oman painosi verran.sun kantsii hakea painovastus jolla pystyt kyykkäämään 4*8 toistoa niin että vikat tuntuu pahalta.kyykyn jälkeen reisiojennusta sama 4*8 sarja ,samoin koukistuksia samalla periaatteella.(siis et tarvi lähentäjä/loitontajia)tämä systeemi ei vielä reisiäsi kasvata vaan saat nopeasti tulosta reisilihasten muodon suhteen,uskalla kokeilla!
mutta muista se suoritustekniikka,selkä suorana.voit kokeilla apuna myös tukivyötä vaikka monesti juuri sen käyttö ohjaa väärään tyyliin..