Toiseksi paras?

Sehän on selvää, että nyxä on kaikille aina se paras, mut mitä tulee mieleen siitä toiseksi parhaasta? Muistaako kukaan kakkoseksi jäänyttä?

8

345

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ,,,,,

      Juha Mieto

    • sdfkjgk
    • Vuosikymmenen nettipalstoilla roikkuneena voin "kokemuksen syvällä rintaäänellä" sanoa, että porukka, etenkin miehet, löytävät aina entistä huonomman naisen tilalle.

      Mikään ei voita ensirakkautta. Sitten otetaan pari lutkaa kuvioihin ja lopulta lasten äiti, joka on kuin varakohtu, muttei parisuhteesta puhettakaan, vaikka rimpressa-häät pidetäänkin.

      Ihmekös sitten, että Suomi on täynnä avioerolapsia ja ongelmia.

      Summa summarum, olet kerrankin oivalluksesi kanssa totaalisen väärässä. ;-)

      • siitä ei ole epäilystäkään. En toki tiedä, että olisko ensirakkaus edelleenkin mul myyttinä parhaasta naisesta takaraivossa, jos en olis reilut puoltoista vuotta sitten sattumalta siihen törmännyt ja tööttäämässä käynyt. Siihen saakka se oli sellanen ihquraksupoksu nainen.

        Elämä on.

        Ja niin. Kyllä kaikki muut naiset on mulle niitä toiseksi parhaita, kaikki on tasaisesti samalla portaalla nyxän alapuolella. Mä yritin oikein miettiä asiaa, mut ei, ei vaan tullu kolmansia, neljänsiä jne. mieleen, tuli vaan toiseksi parasta massaa mieleen.


      • fsadfeefef
        relaxed_eyes kirjoitti:

        siitä ei ole epäilystäkään. En toki tiedä, että olisko ensirakkaus edelleenkin mul myyttinä parhaasta naisesta takaraivossa, jos en olis reilut puoltoista vuotta sitten sattumalta siihen törmännyt ja tööttäämässä käynyt. Siihen saakka se oli sellanen ihquraksupoksu nainen.

        Elämä on.

        Ja niin. Kyllä kaikki muut naiset on mulle niitä toiseksi parhaita, kaikki on tasaisesti samalla portaalla nyxän alapuolella. Mä yritin oikein miettiä asiaa, mut ei, ei vaan tullu kolmansia, neljänsiä jne. mieleen, tuli vaan toiseksi parasta massaa mieleen.

        On mahdollisuus ostaa liuta vaikka Mersuja sieltä kalleimmasta päästä, mutta kyllä tämä vm. 1977 Lada 1200L, oma valintani, on kuitenkin kaikkein hienoin ja paras auto, mitä on ikinä tehty.


      • fsadfeefef kirjoitti:

        On mahdollisuus ostaa liuta vaikka Mersuja sieltä kalleimmasta päästä, mutta kyllä tämä vm. 1977 Lada 1200L, oma valintani, on kuitenkin kaikkein hienoin ja paras auto, mitä on ikinä tehty.

        huono yritys.


    • ...

      Kyllä se unissa kummittelee.

      Ei pitkää päättynyttä suhdetta voi unohtaa.

      Eikä kukaan ole paras, on vain erilaisia rakkauksia ja jokaisella on omat hyvät ja huonot puolensa. Pitää vaan hyväksyä se mikä on just nyt.

    • Piti vähän kiiressä tehdä valintoja, jotta ei pysty ihan 100%:n varmaksi sanoo oliks oikee valinta. 95% todennäköisyydellä kuitenkin oli.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      108
      1329
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      131
      982
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      31
      864
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      66
      713
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      672
    6. 32
      655
    7. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      18
      588
    8. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      16
      584
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      533
    10. Lautturin poliisipiiritys

      Mitä Lautturilla yöllä tapahtui
      Huittinen
      11
      498
    Aihe