kunnat alkaa lomauttaan väkeä.
kunnat
texsako
10746
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Eiköhän siellä ole monta tyhjänpäivästä penkin kuluttajaa ollut jo tarpeeksi monta vuotta meidän veronmaksajien rahoilla mässäämässä.
Jospa nyt savukinkku vaihtuisi lauantaiksi, ja leuka hieman alemmaksi. Sitä kun pääsee kaupungin leiville retostelemaan, niin siinä kanssaihmiset unohtuu.
Alotettaisiin se lomautus/ irtisanomiset niistä virkamiehistä?
Niistä jotka ovat vuositolkulla istuneet niillä tekaistuilla palleilla. Saaneet niitä hyvä veli virkoja. Ensimmäisenä tulee mieleen Ossi Repo. Mitä virkaa hänellä on? Nythän kuitenkin ollaan päästy 3 kaupunginjohtajasta, mitä elätimme vuosia. jospa Repokin alkaisi itse maksamaan ne Levin matkat joissa päätetään saunailloissa esim. Länsi-Pohjan kohtalosta.
Tai lumilinnan tiimoilta tehtyjä matkoja ympäri maailmaa. Tai näiden lautakuntien matkoja thaimaahan?
Turhaan duunarin työtä kadehtii. Aloitetaan sieltä missä syltty haisee!
aloittaa yhdestä niistä harvoista tolkullisista virkamiehistä?
Kysyn, mitä Repo on tehnyt, että saa tolkullisen nimityksen? Minä voin pyörtää puheeni ja muuttaa mielipiteeni jos perustelet kunnolla.
Repo ajaa Länsi-Pohjaa alas, sekö hyvä? Tai haalii tänne pakolaisia, kun omatkin on kusessa. Tiedän jutut, että saamme rahaa valtiolta pakolaisista, mutta kun viime kädessä maksajia olemme me. Mehän ne verot maksamme.
On toki muitakin jotka joutaisi pois. Turhia virkoja näiltä "herroilta". Mutta mitäs Kemi tekee? ostelee massatöitä 1600 eurolla! Tai rakentaa lumilinnaa. Paljon olisi kirveellä töitä!!!!!!!!!
Mitäs nämä lautakuntien Thaimaan-matkat ovat?
Kirveen lisäksi on töitä mm. polliisille joka halunnee ennen pitkää keskustella tämmösen Titan kanssa joka nimeltä panettelee ihmisiä nettipalstoilla. Muissakin ketjuissa näemmä.
Titalla on lisäksi tyyppikemiläinen herraviha. Ilmeisesti ei tullut koulussa viitattua sen vertaa että olis ura edennyt.
Tolkullisen nimitykseen riittänee se että ei ole SKDL:n vai mikä se oli jäsenkirjaa niinkuin valtaosalla muita virkamiehiä. I rest my case jos ymmärrät.
puhuu totta niin liekkö panettelua?
herra vihaa se on jos kirjoittaa tänne sen mitä Posarista saa lukea tai Lounais-Lapista?
Mitähän pelkäämistä minulla on? Taitaa olla niin, että se koira älähtää johon kalikka kalahtaa:) Kävikö kipeää?
Sinun jäsenkirjasi ei minulle kuulu. Minä olen niitä ilman tähänkin asti pärjännyt. En ole sukulais suhteilla töitä täällä tehnyt, enkä minkään kirjan kanssa töitä hakenut. se on riittänyt tuo työ ja elämän kokemus.
Ei ole SKDL:n eikä keskustan, kokoomuksen tai vihreiden ja perussuomalaisetkin voi mennä mäkeen. Mutta tyhjänpäiväisiä narrejakaan en ole tottunut kumartelemaan!
lomautettiin kaupungin työntekijöitä kävivät eräät lautakunnan jäsenet matkoilla. Lautakunnalla oli kuulema vara maksaa ne matkat.
kertoo mitä lainkohtaa tuli rikottua.
Herraviha paistaa maakuntiin asti, turha sitä on kieltää. Duunarit näyttää olevan kovassa kurssissa mutta virkamiehet on kaiken pahan alku ja juuri.