linkki edelliseen

7463
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

sovittu juttu,näin saatiin mitalit kotiin.Urheilu epäreilua paskaa.TV-maksun heitän roskiin ja irtisanon koko luvan.

Äänestä

No just näin. Kuten Yle uutisoi, tämä "tieto" löytyy ainoastaan Postimeesta. Nehän kirjoittavat höyrypäissään mitä sylki suuhun tuo. Seuraavaksi virolaiset ovat varmaan hyökkäämässä Suomeen hakeakseen mitalit todelliselle voittajalle. Siellä ne odottelevat laiturilla keihäineen Suomenlahden jäätymistä. Suomen rajavartioston kannattaa hankkia toppatakkeja ja huopia, jotta jäistä ongitut virolaiset soturit eivät kuolisi hypotermiaan.

Äänestä
  • Mutta entä jos tuo tieto pitää paikkansa.
    Siihenkin on varauduttava, auttavatko toppatakit ja huovat silloin.

    Äänestä



  • näyttää kirjoitti:

    Mutta entä jos tuo tieto pitää paikkansa.
    Siihenkin on varauduttava, auttavatko toppatakit ja huovat silloin.

    ei ole yhtään suomalaista, ja tieto jostain erotuksesta vahvistettu täydeksi flopiksi.

    Äänestä

  • näyttää kirjoitti:

    Mutta entä jos tuo tieto pitää paikkansa.
    Siihenkin on varauduttava, auttavatko toppatakit ja huovat silloin.

    Ehkä rannikkovartiosto voisi tarjota myös teetä ja sympatiaa, etenkin sympatian puutteesta virolaiset tuntuvat olevan kovin vihaisia. He kun ovat tottuneet siihen, että joku on aina hyssyttelemässä ja kehumassa. Virolaisille selvisi kantapään kautta, että urheilussa paras yksilö voittaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


skater kirjoitti:

http://www.yle.fi/urheilu/tapahtumat/taitoluistelun_em_2009/postimees_yksi_em-kisojen_tuomareista_kieltoon_134227.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu