Oisko jotain vinkkiä, millä liikuntalajilla sais sellun tehokkaimmin,jos nyt ei pois niin edes, vähenemään?
Mikä liikuntamuoto?
2
1038
Vastaukset
- Riippuu
Riippuu mistä haluat sellun veke, mutta kyllä mikä vaan tehokas liikunta säännöllisesti polttaa rasvaa ja tekee hyvää. Tietty jos se on kohdistettu vielä kohtiin, joita erityisesti haluaa muokata, on hyvä. Punttis on tehokas, uinti kiinteyttää, kaikki lenkkeilystä jumppiin jne. on hyväksi.
- Tiititaa
kävely kävely ja kävely...4-5 kertaa viikossa...5-7 km...vähintään tunti. Vauhti täytyy olla sellainen että tunnissa menee vähintään tuo 5 km.
Kuntosalilla saat lihaksia...ei siellä selluliitti vähene...ja tämä kokemuksen rintaäänellä...harrastin punttista tosissani noin seitsemän vuotta 5 kertaa viikossa... Olin niin iso että miehet tuli ravintolassa kokeilemaan hauista... Hauis oli iso mutta selluliitit oli ja pysyi...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1086138Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto605091SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun584217SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt963809Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost103586Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1183135SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502523Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352459Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat632206Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val231561