Meston tytöt on luusereita

Kingi

Kaikki meston ämmät on todellisia luusereita, ei hermo kestä pätkääkään tiukassa paikassa. Ei ne osaa edes pelata... Siis minkään ikäsissä, kaikki on surkeita!

18

2104

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mie

      Ne on tosi huonoja!

    • Tikkari

      Toisia joukkueita ei sais haukkua, vaan kaikki on ihan yhtä hyviä!

    • Miina

      nehän oli aika hyvillä sijoituksilla viikonlopun turnauksessa. olivat jopa eka ja toka.

      • Matti

        jos tuomarit ym. olisivat hoitaneet asiansa kunnolla loppuun saakka. Tuomarit oli surkeita pelkureita, jotka eivät uskaltaneet tehdä mitään omaa, menivät vaan muiden puheisiin. Jos puhuit alueturnauksesta.


      • Les
        Matti kirjoitti:

        jos tuomarit ym. olisivat hoitaneet asiansa kunnolla loppuun saakka. Tuomarit oli surkeita pelkureita, jotka eivät uskaltaneet tehdä mitään omaa, menivät vaan muiden puheisiin. Jos puhuit alueturnauksesta.

        Kaikki jotka toimivat myös tuomareina (pelaajat) voisivat ottaa itseään niskasta kiinni ja tehdä työnsä kunnialla loppuun saakka eikä alkaa perumaan...
        KASVAKAA AIKUISIKSI!


    • Tuurilla

      Ne on pärjänny tosi huonosti, en tajua. Varmaan säälistä saanut sinne paikan.

    • Kaisu

      Ei toisia saa mollata tolla tavalla. ite oot kuiteskin ihan sika huono pelaan, jos edes osaat pelata! Oot kateellinen!

    • Joker

      Ne ei päässeet jatkoon naisten 3-sarjassa ja liigassakin rämpivät viimeisellä sijalla, hahaa mua naurattaa ihan kipeenä! Ei voi olla todellista, hahaa!

    • Ninni

      Ei raukkoja tyttöjä saa kiusata!

    • Vahingoniloinen

      Kun luin tuloksia viime viikonloppuisesta b-tyttöjen turnauksesta, joka järjestettiin Kangasalla, olivat sitten MesTon 2 joukkueen tytöt menneet häviämään Lp:lle.... Hyvä Lp, tosi hienoa!

    • ert

      wqrdwsweb fjwqwru23qhwj nj21 21hquwahesdhxsgaf qwu g12yqgwusab 2uy 2gwqjsedjwsahfc qwjhewudw3 gbesjdzxndcxlkashrsui fgwjesdxznkoz 23iuqwtrgh wjsfdbjkq

    • Taavi

      Eipäs nyt haukuta ketään, vaikkakin MesTo liigassa aika pohjalla rypeekin. Nuori joukkuekin vasta, suurin osa tosi nuoria tyttösiä.
      Ja kyllä muutkin seurat joukkueet ovat kehittyneet huimasti.

      • mestofani

        Haukkumanne seura nappasi juuri nuorten SM-kisoissa hopeata,joten enpä luusereiksi haukkuisi. Pelasivat ihan älyttömän hyvin Tarmoa vastaan ja olivat tosi reiluja, eikä yhtään ylimielisiä. Kaikilla tietenkin oikeus omaan mielipiteeseen.


      • kata
        mestofani kirjoitti:

        Haukkumanne seura nappasi juuri nuorten SM-kisoissa hopeata,joten enpä luusereiksi haukkuisi. Pelasivat ihan älyttömän hyvin Tarmoa vastaan ja olivat tosi reiluja, eikä yhtään ylimielisiä. Kaikilla tietenkin oikeus omaan mielipiteeseen.

        Olen itsekin ollut vielä vuosi sitten MesTon riveissä ja tiedän toiminnan siellä!! Tytöt reenaavat hirvittävän kovaa, jolloin paineet ilmeisesti ovat kasvaneet liian suuriksi. Valitettavaa on, että tytöt poltetaan loppuun... :(


    • lentopallo-fani

      koska oon itekki pelannu meston joukkuetta vastaan monia kertoja, ja aina kun me saadaan piste, ne rupee suurin piirtein huutaan ja kiroon sillä verkon toisella puolella... Me ollaan aina voitettu ne, ja kerrankin voitettiin ne 25-5 ja sillon ne sitten rupes haukkuun tuomaria puolueelliseks, vaikka se tuomari oli yhen joukkueen valkku... Mä en muutenkaan pidä yhtään niiden peli tyylistä, sillä jos ei ekalla kerralla onnistu, niin ne luovuttaa heti eikä enään ees viitti yrittää pelata.

    • MESTON FANI

      Meston naiset ja tytöt on hyviä tyyppejä ja mul on kamuja niis niinku mun äitelläkin ja sen ja mun kavereilla.

    • Juha822222222

      minä jos kuka olin todellinen luuseri yleisurheilijana.
      Harkoissa juoksin yhtä kovaa kuin 10.80 sähköajan juosseet tyypit mutta sitten ku piti kilpailla kisassa niin mun aika jäi 11.30:een joten olin aika nolo kilpailussa verrattuna harkkoihin ja tästä mun harkkakaverit sääli mua ja mä ite säälin itteäni ja säälin vieläkin ja kaikkea muuta.
      En oo toipunut siitä ja poltin kaiken lisäksi itteni loppuun että mun hermot ei kestä nykyään enään mitään fyysistä työtä enkä oo mukana työelämässäkään.

      Urheilu on hieno asia mutta ei saisi olla liikaa perfektionisti ja sallia itselleen myös epäonnistumisia ja hyväksyä ittensä sellaisena kuin on.
      Sairastumisen myötä elämä on helpottunut, sillä ei oo enään paineita niin paljoa.

      Mulle ei työelämän paineet koskaan sopineet.
      Pääkoppa ei kestänyt myöskään urheilua.

      Goodbye.
      Ja paljon hyvää toivotan näille Meston tytöille.
      Älkää ottako vaan liian vakavasti.

    • telttapystössä

      Tyttöjen lentis on hyvää katsottavaa, ne kivat shortsit. If you know what i mean ;)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      120
      9995
    2. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      34
      9701
    3. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      21
      7901
    4. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      177
      6284
    5. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      30
      4842
    6. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      46
      4583
    7. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      113
      3968
    8. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      123
      3371
    9. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      62
      3087
    10. Adonikselle

      Kuvittelitko oikeasti, että ootan sua? Kuvittelitko, että voit noin vain vetäyttä ja kun tulet takaisin, kaikki on niin
      Ikävä
      217
      3016
    Aihe