Mä oon värjänny mustaksi hiukset ja haluisin värinpoiston (oon blondi)... Onko olemassa kaupasta ostettaviä värinpoisto juttuja vai täytyykö käydä kampaajalla??? Sit aattelin et pistän ittelleni raidat ku olen saanu hiukseni vaaleiks... Onko mitään ehdotuksia minkä värisiä raitoja???
Värinpoisto....
???
2343
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Kuinka monta kertaa olet mustaksi värjännyt? Eli kuinka monta kerrosta väriä on päässä?
On erittäin epätodennäköistä että hiuksistasi värinpoistolla vaaleita saa, valitettavasti. Mitäkään aineet kun eivät ihan taikoja pysty tekemään, ne toimivat vain puhtaasti kemialla.
Jos itse lähdet värinpoistoa tekmään on tulos todennäköisesti tyvestä vaalea ja muualta oranssi täysin pilaantuneet hiukset. Suosittelen kampaajalle menoa. Voitte yhdessä keksiä jonkinkompromissin, sillä tuskimpa kampaajakaan lupaa sinulle vaaleita hiuksia.
Kampaaja ei varmaankaan suostu vaalentamaan hiuksiasi.Ainakin itselleni sanottiin kapmpaajalla,että joutuisi tekemään ainakin 4 värinpoistoa,joten hiusteni latvat saattaisivat mennä täysin pilalle (n. 15 cm latvoista)Eikä kampaaja silti luvannut että hiuksistani tulisi vaaleat.
Menin sitten itse ostamaan värinpoiston ja vaalean värin kaupasta.Lopputulos -> vaaleanoranssit hiukset.Että näin.