mikä sopivinta liukastetta juoksumaton väliin liukasteeksi kaks moottoria on jo palanu takuu aikana , tunnin kun hölkkää rupee koko mökki haisee kitkalle,maton ja alustan välinen kitka pitäis minimoida,mukana oli pieni purkki jotain siliconia mut se on loppunu.
juoksu maton
kit ka
52543
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
mietin minä ,mukana tuli pieni öljypurkki mut ei kai sitä maton väliin laiteta??käsketään laittaa silikonia joka olis pakkauksessa mukana mut ei siel olu ku pieni pullo ompelukoneöljyn näköstä ainetta.miten juoksumattoa muuten pitää huoltaa.??
Onko tää nyt joku provo vai mikä? Paat tietenki siitä öljypullosta muutaman ruiskauksen sinne maton ja pohjalevyn väliin, ei sitä pulloa sinne mukaan oo huvin vuoksi laitettu (itellä Tunturi T85 ja siinä samanlaista ainetta).Pullon sisältö on silikoni pohjaista öljyä.
ei sinne maton väliin kovin pitkälle käsi yllä...pitäs olla pitkä pilli siinä silikonipullossa hemmetti.
Hankittiin joskus Daumin Ergo Run premium matto. Mukana tuli sellainen reilun kokoinen silikonispray puteli ja yhden tinkasimme vielä kaupan päälle. 300km välein hiukan suihkuttelen sitä maton alla niin avot.
XXL :stä saa sellaisen pitkän muovilevyn jossa imevä matto, johon silikoni laitetaan, siihen silikoni ja työnnetään maton alle poikittain , sitten kiskotaan mattoa sen yli koko kierros. Sen jälkeen ajoa tyhjänä 2 min maksiminopeudella.