Olisko jollakin sanat kappaleeseen kädetön rakkaus.
Se siis alkaa sanoilla kädetön rakkaus kadulla kulkee...
Ehkä Lasse Heikkilän ....
Kiitos
Kädetön rakkaus
6
3219
Vastaukset
1. Kädetön rakkaus kadulla kulkee, tahtoisi syliinsä yksinään itkevän sulkee. Missä on katkenneet rakkauden kädet? Onko hän halannut ihmistä, joka on kuitenkin hyljännyt hänet?
Kuka voisi kädet antaa rakkaudelle? Kuka voisi, onko ketään, jolla vielä on kädet?
2. Sokea rakkaus taluttaa toista, molemmat eksyvät, eivät he reittiä muista. Missä on sammuneet rakkauden silmät? Onko hän katsonut ihmistä silmiin ja ne ovat olleetkin kylmät?
Kuka voisi näön antaa rakkaudelle? Kuka voisi, onko ketään, jolla vielä on silmät?
3. Tunteeton rakkaus kätkössä majan on television avannut tappaaksen ajan. Missä on hiipuneet rakkauden tunteet? Onko hän oppinut väistämään nähdessään vaikeiden hetkien enteet?
Kuka voisi tunteet antaa rakkaudelle? Kuka voisi, onko ketään, jolla vielä on tunteet?- sanallinen :)
Kiitos kovasti.
Minusta nämä ovat todella puhuttelevat sanat. - Anonyymi
Kiitos, löysin tämän aivan sydäntä riipovan laulun!💕💕
- SanatonSielu
Kiitos Lasse Heikkilälle -ja tietysti Jumalalle -tästä laulusta Tällaista laulua ei synny ilman Pyhän Hengen vaikutusta. Olen todella vaikutettu tämän kappaleen tähden. Haluaisin kuulla tämän muidenkin esittäjien tulkitsemana. Tätä pitäisi laulaa enemmän. Tämä on kappale jota Suomen kansa tarvitsee.
Laulu, jonka voi laulaa suuresti ja tuntea sen voiman. - Kuunnelkaa
Heikkilälle kiitos vielä edellisvuoden Juhannuskonferenssin upeasta, sydämeenkäyvästä julistavasta ja eläytyvästä Suomalaisesta Messusta -sekä tietysti huippuryhmälle. Mitä syvällisempää, sen koskettavampaa ja voimallisempaa. Rehellisiä tunteita, ei esittämistä.
Se mikä on lähtöisin sydämestä, koskettaa sydäntä. Tämän pitäisi jokaisen muistaa. - Anonyymi
Ei löydy. Vaan kelpaisiko ``Päätön meno?``
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain34712155Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-16311190Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2796542Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2555337Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1953822- 1763623
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin612679Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö1692340Nyt on kova paikka "suvaitsevaisille" naisille", kun naisille tuli oma taksi
ja syy siihen on kehitysmaalaiset taksisuharit, joista on koitunut paljon "ongelmia" naismatkustajille. Nimittäin "suva442185Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov131904