Ovatko kaikki gootit jotain taiteilijoita/sisustussuunnittelijoita? Ja miksei gootit harrasta liikuntaa? Montako leukaa/etunojaa/vatsaliikettä saatte?
Vakavaa keskustelua
11
673
Vastaukset
- ...........
Harmi kun en ole vielä ollut tarpeeksi kauan SuoLi24:n jäsenenä. Aion nimittäin hakea seriffin virkaa tälle palstalle, loppuu nämä provot ja typerät pelleilyt kuin seinään. Ja ennenkuin joku takertuu, olen jäsen täällä, en vain jaksanut kirjautua.
- aikuinen mies
Jaa että jäsen???? Ei uskois...kai sitten sullakin on joku taiteellinen nimi? Annas ku arvaan...Pimeyden Ruhtinas? Lonely-Lord? Taikametsä?? Vittu repesin itekkin :D:D:D
- ihan..
aikuinen mies kirjoitti:
Jaa että jäsen???? Ei uskois...kai sitten sullakin on joku taiteellinen nimi? Annas ku arvaan...Pimeyden Ruhtinas? Lonely-Lord? Taikametsä?? Vittu repesin itekkin :D:D:D
Mutta sinä et ainakaan ole nimimerkkisi mittainen mies.
- aikuinen mies
ihan.. kirjoitti:
Mutta sinä et ainakaan ole nimimerkkisi mittainen mies.
Mutta en ymmärrä tuota goottihinaamista...selitä ny oikeasti mikä siinä viehättää? Korsetit ja verkkosukat?
- taikametsä
aikuinen mies kirjoitti:
Jaa että jäsen???? Ei uskois...kai sitten sullakin on joku taiteellinen nimi? Annas ku arvaan...Pimeyden Ruhtinas? Lonely-Lord? Taikametsä?? Vittu repesin itekkin :D:D:D
Et saa herjata mun nimimerkkiäni! Paha mieli...
- .......
aikuinen mies kirjoitti:
Mutta en ymmärrä tuota goottihinaamista...selitä ny oikeasti mikä siinä viehättää? Korsetit ja verkkosukat?
Sinuahan tämä "goottihinaaminen" tuntuu hurjan paljon kiinnostavan. Etkai muuten täällä kirjoittelisi ja kyselisi asiasta. Ja edelleenkin, goottiudessa EI ole kyse pukeutumisesta, tosin monet gootit pukeutuvatkin. Kuten kaikki muutkin ihmiset, "lokerostaan" riippumatta. Oletko kenties noin 40-50 vuotias pervo mies kun osoitat kiinnostusta korsetteihin ja verkkosukkiin? Kerrohan "aikuinen" mies, kyllä minä jaksan kuunnella. Oletko kenties epävarma seksuaalisesta identiteetistäsi? Kerro vain, jos et minulle niin ainahan voit mennä psykologin juttusille.
- ajatuksesta
ole kiltti ja hae sheriffiksi! Pyysin palauteosiossa seriffiä tälle palstalle joku aika sitten, jotta lapsellinen trollaaminen saataisiin loppumaan. Ei tänne tule kirjoiteltua, kun kaiken maailman retardit häiriköivät. Jokuhan meissä viehättää, kun ei voi rauhaankaan jättää... perverssi.
- oikeasti aikuinen mies
aikuinen mies kirjoitti:
Mutta en ymmärrä tuota goottihinaamista...selitä ny oikeasti mikä siinä viehättää? Korsetit ja verkkosukat?
Musiikki on kaiken a ja o. Hyvä musiikki!
- Mimmu
On se kumma juttu kun pitää vinkua asiasta josta ei mitään tiedä/tajua! Anna ihmisten pitää just siitä musiikista mistä ne tahtoo ja pukeutua just niinku ne tahtoo. Ja vaikka sulla olis Thai-postimyyntivaimo, tuskin kukaan näistä tulis sua arvostelemaan! Ite en oo gootti, kuuntelen vanhaa rockia, mut ärsyttää tollanen älytön ja turha paskanjauhaminen!
- Urheilugootti
Itse harrastan nyrkkeilyä, punttisalilla käyntiä, lenkkeilyä jne. Leukoja menee 20, etunojia noin sata, vatsoja 500 yhteen menoon. Toki menee enemmänkin kun tehdään useita sarjoja. Gootti- ja punkmusan tahdissa.
- Urheilugootti
Montako leukaa itse vedät, entä vatsoja ja punnerruksia? Vai hinailetko vaan muuten humpan tahtiin?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1728451KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4527620Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei763880Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521613685Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1183054Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään552825Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv432060- 1262056
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231893Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka211801