Pet Shop Boys on paras discobändi!
Vastaukset 10
- 2010
pet shoppareiden VERY on paras homopoppi levy.
- Lemmikkikauppa
The Jade on juuri tehnyt It´s a sinistä uuden Suomi-rockversion. Vanha tanssihitti taipuu yllättävän hyvin! Solisti Wille Rosenilla on vielä karismaattinen ääni ja lievää brittiaksenttia :)
Biisin kuulet www.myspace.com/thejadenet - BeingBoring
On sääli, että useimmat ihmiset leimaavat tämän yhtyeen jonnekin inhottavien homoyhtyeiden sarjaan kuuluvaksi. Tavallista ja kaikille tehtyä musiikkia tämäkin bändi kuitenkin tekee.
Kyseessä on ilman muuta kaikkien aikojen merkittävimpiä pop-yhtyeitä, jonka tuotannon taso on koko lähes kolmikymmenvuotisen uran ollut erittäin korkea.
Ehkä eniten arvostan kolmea ensimmäistä studiolevyä: Please, Actually ja Behaviour. Myös uusin "Yes" on mielestäni onnistunut.
JA NYT ON TAAS TILAISUUS NÄHDÄ HEIDÄT SUOMESSA 2.7.2009 HELSINGIN JÄÄHALLISSA! - smogeri
BeingBoring kirjoitti:
On sääli, että useimmat ihmiset leimaavat tämän yhtyeen jonnekin inhottavien homoyhtyeiden sarjaan kuuluvaksi. Tavallista ja kaikille tehtyä musiikkia tämäkin bändi kuitenkin tekee.
Kyseessä on ilman muuta kaikkien aikojen merkittävimpiä pop-yhtyeitä, jonka tuotannon taso on koko lähes kolmikymmenvuotisen uran ollut erittäin korkea.
Ehkä eniten arvostan kolmea ensimmäistä studiolevyä: Please, Actually ja Behaviour. Myös uusin "Yes" on mielestäni onnistunut.
JA NYT ON TAAS TILAISUUS NÄHDÄ HEIDÄT SUOMESSA 2.7.2009 HELSINGIN JÄÄHALLISSA!sinne menossa :)
- mirkku92
smogeri kirjoitti:
sinne menossa :)
Tietääkö kukaan onko tuolla keikalla mitään lämppäriä ja jos niin mikä/kuka?
Tätä krikkaa on odotettu ja pitkään. - kumpa tietäkski
mirkku92 kirjoitti:
Tietääkö kukaan onko tuolla keikalla mitään lämppäriä ja jos niin mikä/kuka?
Tätä krikkaa on odotettu ja pitkään.Ei o hoidettu tiedotusta taaskaan kunnolla jos ollenkaan näihin liittyen, satana.
Toiset lähteet väittää et ois joku ruotsalainen lämppäri toiset et ei ois ketään. - nahka-petteri
kumpa tietäkski kirjoitti:
Ei o hoidettu tiedotusta taaskaan kunnolla jos ollenkaan näihin liittyen, satana.
Toiset lähteet väittää et ois joku ruotsalainen lämppäri toiset et ei ois ketään.Oli kyllä paras keikka pitkiin aikoihin.
Kyllä kannatti lähteä, semmoista juhlaa
silmille ja okrville että ei oo tosiaan vähään
aikaan tämmöistä nähty täällä päin.
Pet Shop Boys ei leiki, saatana.
- PETBOY444
VANHAT PSB FANIT NYT KUULOLLA!!!
UUSI ALBUMI TULOSSA KESÄKUUSSA 2013.
PALUU VANHOILLE JUURILE TÄSSÄ!!
TUO UUDEN ALBUMIN TEASER NOSTAA ODOTUKSET TAIVAISIIN!!
TÄSSÄ MENNÄÄN PLEASE/INTROSPECTIVE MAISEMIIN VIIMEIN!!!
http://www.youtube.com/watch?v=gNliJ66WbbU - 458643985743
http://www.youtube.com/watch?v=moaYCMpLrYs
Loistava biisi! - lowe PSB
Electric on kyllä kova...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791339
- 851236
- 96977
- 48833
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40723Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83609Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä30538Mikä on vahvuutesi palstalla?
Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr111520Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su44498Tunnetta ja sinua on vaikea kuvailla
Paremmin se varmaan aukeaa muulla tavalla. Olen merellä, jossa kovin usein puhkeaa rajuilma ja huomaan taistelevani hu33475