onko muita väsyneitä..?
Väsyttää!!
cookos
20420
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Yks yliväsyny ilmoittautuu heti paikalla. :)
että tuleva loma sit rentoudutaan ja ulkoillaan. Siis kerätään voimia. Kyl se tästä..
näin just. Kunhan tää räkätauti lähtis jonnekin himpulan kauas.. vasta kolme antibioottikuuria vetässy poskiontelontulehdukseen ja ei tehoa.. Burb.
on tautia kliikkeellä ja kavereita kaatuu petiin kuin aisaa. Kait se minuunkin vielä iskee. Käsiä koitan pestä...
meilläkin. Sen takia töitäkin on saanut tehdä ihan reilusti. :)
Mulle tuli puhelimeen semmoista viestiä, että en saa enää olla sinun kanssa tekemisissä...
kyl sun täytyy nyt uskoo viestin lähettäjää. Olen tosi paha,paha nainen..kannattaa pysyä erossa.
"En puhu sulle, cookos on rakkaasi." Oliko pakko kertoa tuosta pahuudesta... alkoi vaan haluttamaan lisää. :)
mahis ;D...niinpä, ja nyt saat vaan vielä tiukempia viestejä.
Kannaatako riskeerata?
Bad is cute. Minun mielestä se saamani viesti oli kyllä aivan hirvittävän suloinen. Mutta pärjäätkö tuon relan kanssa? :)
jotain kummallisuutta täällä palstalla on ilmennyt?
Ai pärjäänkö? Eihän siinä oo mitään pärjäämistä ollut..kaikkihan menee täällä ihan omalla painollaan.
selkä on vaan aas kipee. Pitäis paneskella enemmän.
selvästi jumissa..liikunta auttaa, ja täällä muuten samoin. Staattinen istuminen ei tee hyvää selälle.
Kaikenlainen liikunta, monipuolisesti.. ;D
Jos ei maananataina väsytä, on viikonloppu mennyt persiilleen. Sitä paitsi kun maananataista selviää hengissä, menee loppuviikko aina kuin omalla painollaan. Ja sanottakoon nyt tarkennukseksi, ettei tämä johdu edes kankkusesta tai unenpuutteesta. Maanantai vain on niin apaattinen päivä.
Auttaisikohan, jos siirtäisi viikon virallisen roskaruoka- ja seksipäivän maanantaille, tekisi periaatepäätöksen, että jättää kaikki mahdollisesti siirrettävät työt tiistaille, sekä kieltää itseltään kuntoilun, laskujen maksun ja kotityöt? Alkaisikohan maanantai tuntumaan mukavammalle? Ehkä sitä jo odottasi sunnuntaina? ;-)
maanatai..I hate monday, sanoo Karvinen. Mut mulla on vaan sellanen draivi päällä töissä, että ihan sama viikonpäivä kyseessä. innossaan tekee duunia, ja sit kun pysähtyy, huomaa, että uh...mihis voimat hävis?
Ai virallisen seksipäivän..mikäs se on? No, roskaruokaa tulee syötyä kausittain. ja sitten sitä menee joka päivä, muutema päivä ja sitten järki astuu kuvioon mukaan.
maanantai on muuten sellanen tyhjä päivä..ei oikein mitään. sen koittaa vaan venyä ohi..paitsi tänään. Hyvä tuntee väsymystäkin välillä, huomaa olevansa kuolevainen :D
Ennen muinoin, kun tahtoi mennä lauantaina dokaaminen överiksi, niin sunnuntaikankkusessa aina panetti kauheasti. Arvasinkin, että joku saa mielleyhtymän, että se on merkitty keittiön seinäkalenteriin. Ja tuo roskaruuan himo liittyy samaan asiaan. ;-)
kaikki "takeaway"-jutut samaan syssyyn. Yhteen putkeen, nii on pois alta.
koska treenit kutsuu taas kohta. Enkä ole ollut ku vasta 5h tänään treeneis. Työt ku ohi niin alkaa monen tunnin harrastus rumba :) yöllä kotiin
kohisten. Otetaan oppia..
Väsymys on aivan kamalaa. Kun tarpeeksi harmittaa, ei todellakaan enää jaksa miettiä kunnolla mitään. Yrittää tsempata päivän töissä ja illan kotona ja sitten "jaksaa yön valvoa", eli nukuksia pätkissä ja pätkissä tietämättä onko edes unessa. Unipillerit testissä, mutta tuloksia ei vielä tiedä, sillä eihän ne pitkässä juoksussa ole mitään, syy täytyy käsitellä ja se vttu...moista sääätöä.....