Jaahass!! Kuka sytytti??
Tulipalo
-----
5964
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Säätila; säässä ei mitään suuria muutoksia, etelässä paistaa aurinko, Lapissa sataa, Kemijärvellä palaa ja uutisia jälleen klo 12.30.
kerro lisää
Sää oli siinä...:)
Kausa kuuluu kalke, työs' on pojat palkeet.
TULIPALO ARKTOS GROUPIN KEMIJÄRVEN TEHTAALLA
3.2.2009 aamulla havaittiin Kemijärven tehtaan hakekuljettimessa tulipalo. Tulipalo saatiin pikaisesti hallintaan palokunnan toimin.
Kyseinen kuljetin ei ole ollut käytössä useaan kuukauteen. Kuljettimella ei ole tehty purku- tai asennustöitä Arktos Groupin toimesta. Kuljetinpalosta ei aiheutunut suoranaista vaaraa tehtaan henkilökunnalle vaikka sankka savu haittasikin toimintaa tehdasalueella.
Tulipalolla ei ole vaikutusta Arktosin Kemijärven konepajan toimintaan eikä liimapuutehtaan rakentamisen aikatauluun.
Viranomaiset selvittävät palon syttymissyyn.