Natsi-ilta TÄNÄÄN!!

Tänä iltana tulee peräti kolme tuntia hyvää natsimatskua telkusta! Ensin Teemalta 21.00 Wermacht-dokkari ja heti perään kakkoselta 22.00 elokuva "Kotka on laskeutunut".
12301
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

kansallissosialimista tai sosialismista yleensäkin.

Niin? :)

Äänestä
  • *juksasin* En ole erityisen kiinnostunut siitä poliittisesta puolesta. Poliittikka on täyttä kuraa, mutta pitäähän miehen sotahistoriaa harrastaa.

    Äänestä

  • Dazu kirjoitti:

    *juksasin* En ole erityisen kiinnostunut siitä poliittisesta puolesta. Poliittikka on täyttä kuraa, mutta pitäähän miehen sotahistoriaa harrastaa.

    kannattaa pysyä vaiti.

    Niin...

    Äänestä

..ei sitten pätkääkään. Natsijutut ovat ankeita ja ahdistavia.

Tv:stä pitäisi tulla enemmän huumoria, rakkautta, romantiikkaa ja sirkushuveja.. =D..

hymyä!

Äänestä
  • ja päivät tuijotetaan seinään liukuhihnan äärellä... ratkiriemukasta!

    Äänestä

  • "Romanttiset elokuvat ovat haitallisia parisuhteelle!

    Daily Mailissa julkaistun irlantilaisen tutkimuksen mukaan romanttisia komedioita katsovat henkilöt haaveilevat helpommin kohtalon koristamasta rakkaudesta ja täydellisestä suhteesta. Jo yhden romanttisen komedian katsominen vaikuttaa ihmisen käsitykseen rakkaudesta, kertoo tutkimus.

    - Emme kiellä ihmisiä katsomasta näitä elokuvia, mutta kehotamme heitä olemaan kriittisempiä elokuvien sanomaa kohtaan, tutkimusta johtanut tohtoriBjarne Holmes sanoo.

    Suurin osa valtavirtakomedioista mainostaa ideaa yhdestä ainoasta oikeasta.- Elokuvissa uskotaan kohtaloon ja siihen, että parit ymmärtävät välittömästi toisiaan. Se aiheuttaa elämässä suuria pettymyksiä, Holmes jatkaa."

    http://www.iltasanomat.fi/hyvaolo/suhteet.asp?id=1627419

    Äänestä

SS-miesten mustat univormut valmistettiin Hugo Boss -yhtiön toimesta.

Äänestä
  • SS-maastopuvut oli myöskin tyylikkäitä, verrattavissa uusiin(2006 suunniteltuihin) Suomen armeijan pukuihin, joskin materiaali oli jotain sen aikaista rättiä.

    Äänestä

  • Dazu kirjoitti:

    SS-maastopuvut oli myöskin tyylikkäitä, verrattavissa uusiin(2006 suunniteltuihin) Suomen armeijan pukuihin, joskin materiaali oli jotain sen aikaista rättiä.

    joiden kuvion venäläiset keksivät sattumalta heti perään?

    Äänestä

  • Dazu kirjoitti:

    SS-maastopuvut oli myöskin tyylikkäitä, verrattavissa uusiin(2006 suunniteltuihin) Suomen armeijan pukuihin, joskin materiaali oli jotain sen aikaista rättiä.

    II maailmansodan tyylikkäimpiä sotilaita, mutta huonolla asialla.

    Äänestä

  • ldskbfdsf kirjoitti:

    joiden kuvion venäläiset keksivät sattumalta heti perään?

    ***

    Äänestä

tulee Teemalta 21.55

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Dazu kirjoitti:

Tänä iltana tulee peräti kolme tuntia hyvää natsimatskua telkusta! Ensin Teemalta 21.00 Wermacht-dokkari ja heti perään kakkoselta 22.00 elokuva "Kotka on laskeutunut".

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu