Piikittelyllä saa naisen kuin naisen

Piikittely on just täydellinen tapa saada naisia (sänkyynkin). Jos kiinnostut jostain naisesta, mene rohkeasti juttelemaan. Aloitus kannattaa olla piikikäs, mikä koskee naisen ulkonäköä, pukeutumista tms tilanteeseen ja naiseen liittyvää. Seuraat naisen reaktioita ja kun tulee tilaisuus nolata tyttö ihmisten edessä, sano jotain piikikästä. Osoita olevasi mies eikä hiiri eli itsetunto pitää olla kunnossa ja voit ladella naisella piikikkäitä lauseita päin naamaa.

Sitten myöhemmin etsit naisen käsiisi ja pyydät kahville. Kehu hänen silmiä ja sano paljasta ystävällinen puolesi (ei vielä persettä/kyrpää) vaan olet ystävällinen, kerro härskejä vitsejä. Pyydä leffaan. Ole reilu ja maksa naiselle kahvit, mutta tee selväksi, ettet ole mikään pankki. Ole persoonallinen.

Uskon että näillä eväillä saat pillua jo toisilla treffeillä.
163263
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

vain kaikissa tapauksissa.

Eikä ole itsestä kiinni vaan tätä on testattu ihan porukalla. Se on ihan naisesta kiinni kehenkä uppoaa ja kehenkä ei.

Jotkut ei kestä kritiikkiä YHTÄÄN ja heidän itsetuntonsa saa kaikki miehen kehun sun muut kuulostamaan sitten jatkossa ihan paskalle.

Sarkasmi ei kaikkia miellytä mutta jos osaa kutkutella vähän kevyemmin niin se toimii paremmin.

Mutta jatka niiden pelimiesoppaiden lukemista ehkä jossakin vaiheessa saat sinäkin.

Äänestä

jäisi ensimmäisetkin treffit aika lyhyiksi. Sä olet moukka, mutta jos kaltaisesi löytää vastakappaleen, niin en käy kiistämään.

Eli, ei saa, ei todellakaan saa naista kuin naista.

Äänestä

Mitä hyvää ja kaunista on siinä, että haluaa julkisesti jonkun nolata?? Kuulostaa lähinnä sairaalta.
Jos joku haluaa minulle ilkeillä, vaikka ei edes minua tunne, ei sellainen moukka ansaitse edes suuttumusta. Minulla on hyvä itsetunto ja kunnioitan itseäni (niinkuin muitakin), eikä joku vieras ilkeilijä saa itsetuntoani romuttumaan. Miksi minun pitäisi välittää kaikista huutelijoista? Arvostan mieluummin niitä kauniita käytöstapoja, huomaavaisuutta jne.
Härskejä vitsejä heittävät keski-ikäiset duunarit (huom. limaiset, ne jotka ajattelivat olevansa gigoloita 30v sitten ja edelleen), ja on aivan täysi Turn Off.
Onnistuit sitten mainitsemaan lähes kaikki pahimmat, yksi vain jäi puuttumaan; fyysinen likaisuus.


Älkää rakkaat pojat ottako tuollaisesta oppia, tuolla tavoin saatte vain käsilaukusta, ja kovaa.

Äänestä

tuollainen logiikka. Mene vittuilemaan sille naiselle ruman naamasi kanssa, niin saatat saada turpaan!

Äänestä

miestä, jonka arvostelukyky ja käytös on tuota luokkaa. Täytyy aliarvioida myös nainen tosi pahasti, että kuvittelee tekevänsä vaikutuksen tuollaisella.

Kerran yksi jopa tuli jälkeenpäin sanomaan, että se oli vitsi. Mua ei hänen vitsinsä eikä muutenkaan kiinnostanut.

Äänestä

perimmäinen tarkoitus jos naisen haluaa iskeä.
Seksin perässä olette.
Ja tuosta kirjoituksestasi jo selviää että ikää ei ole paljon tai äo on aika alhainen.

Äänestä

minuun tuollainen. se joka piikittelee se saa mennä....

Äänestä

Ja ei noin..

Äänestä
  • Pelimieskikat toimii, kunhan on oma kämppä ja lähellä baareja.

    Äänestä

Toivottavasti et ollut tosissasi.. :(

Äänestä

kyl pien piikittely on aina paikallaan ettei vaikuta kuolaavalta koiranpennulta mutta en nyt tiiä onko heti alkuun järkeä ruveta julkisesti nolaamaan :D

onnea matkaan vaan.

Äänestä

Eräs minua iskettelevä mies yritti "panetella" tyyliin "hän tietää mun perseestäni etten puhu ruotsia. Että hällä on teoria suomalaisista ja ruotsalaisista perseistä, haluatko kuulla?"

No en halunut. Lähdin vetää aika nopeasti. Jos sanon kysyettäessä et oon syntynyt ruotsissa mun persettä ei a) aleta haukumaan tai b) ruveta haukkumaan yleensäkään suomalaisia naisia.

Eli enpä tiedä onko mollaaminen se oikea tie naisen sydämeen..ihan oikeesti...

Äänestä
  • Minulle kerran yksi alkoi kehumaan muiden naisten vartaloita iskiessän (ja hän oli vielä pitkään ihastunut muhun) -se teki jo sellaisen moukkamaisen vaikutelman että eiiih. Ei siis ole minun itsetunnosta kyse, vaan äijän tyhmyydestä, haloo?!t:itsekin hyvännäköinen..

    Äänestä

Olenpa törmännyt joskus näihin piikittelijöihin.

Eivät ole koskaan pärjänneet, kun olen naureskellut heidän piikittelyilleen ja piikitellyt takaisin.(Typerää käytöstä myös minulta, mutta on joskus pakko vähän opettaa "poikia".) Pahimmillaan he ovat suuttuneet, vaikka ovatkin epätoivoisesti yrittäneet säilyttää pokkansa.

Itse pidän tällaisia miehiä, joilla on tarve tulla piikittelemällä "pokaamaan" naisia moukkina!

Äänestä
  • Yksikään, joka on minua yrittänyt iskeä arvostelemalla ulkonäköäni, käytöstäni tai älyäni, tai kehumalla että muitakin naisia on jonossa mutta ajattelin nyt sua tässä ilahduttaa alentumalla puoleesi, ei ole minulta saanut yhtään mitään. Tosin pari kertaa olen päässyt kostamaan, se on kivaa. Ei niitä naisia tainnutkaan olla ihan jonossa.

    Äänestä

Anteeksi vain mutta mä kaataisin drinksuni sun päälle ja haistattaisin paskat sulle. Mahdollisuutesi olisi mennyt ja ikinä toiste et sitä saisi vaikka nuolisit koiran paskat mun korkokengiltä. mua ei yksikään mies ala alistamaan ja haukkumaan. Onneksi olen ravintola- alalla töissä joten portti kielto tulisi mun raflaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


haista ite kirjoitti:

Piikittely on just täydellinen tapa saada naisia (sänkyynkin). Jos kiinnostut jostain naisesta, mene rohkeasti juttelemaan. Aloitus kannattaa olla piikikäs, mikä koskee naisen ulkonäköä, pukeutumista tms tilanteeseen ja naiseen liittyvää. Seuraat naisen reaktioita ja kun tulee tilaisuus nolata tyttö ihmisten edessä, sano jotain piikikästä. Osoita olevasi mies eikä hiiri eli itsetunto pitää olla kunnossa ja voit ladella naisella piikikkäitä lauseita päin naamaa.

Sitten myöhemmin etsit naisen käsiisi ja pyydät kahville. Kehu hänen silmiä ja sano paljasta ystävällinen puolesi (ei vielä persettä/kyrpää) vaan olet ystävällinen, kerro härskejä vitsejä. Pyydä leffaan. Ole reilu ja maksa naiselle kahvit, mutta tee selväksi, ettet ole mikään pankki. Ole persoonallinen.

Uskon että näillä eväillä saat pillua jo toisilla treffeillä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu