Kauhein yhdistelmä

avioliitossa on

ainakin omasta mielestäni se,että kun itsellä on vaihdevuosi oireet pahana ja nuorilla samaan aikaan murrosikä..voi millaisen rumban keskelle mies silloin joutuukaan.

Itse oon ollut äkäinen,tosin kyllä samalla äärettömän energinen ja aikaan saava,mutta miehelle välillä tosiaankin todellinen nalkuttaja(jollainen en oo ikinä ennen ollut!).

Mutta itsell on hyvä mies,ja ymmärtää että toi kuuluu tohon ikään..ja menee viel ohikin.Silti,kyll ns. tasasena hetkenä hävettää..

3

757

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hienoa........

      Jos miehelläkin olisi jokin tekosyy vittumaiselle käytökselle....

      • vaihdevuosia

        Meillä kyllä mies tuli 48-vuotiaana sellaiseen vaihdevuosi-ikään, ettei sitä kestänyt kukaan perheessä. Ei edes se murkkuikäinen.

        Siihen kuuluivat öiset hikoilut, vatsakivut, ärtynyt riidanhakeminen, levottomuus.

        Arvatkaas miten mies rupesi lievittämään oireita! Haki itselleen uuden naisen, kun vanha kuulemma oli sitä sun tätä eli siis minä.

        No nyt on muutama vuosi vierähtänyt. Miehestä tuli ensin nyhjäävä vanhus. Nyttemmin rauhallinen harrastuksiinsa uppoutunut itsekseenolija.
        Minä ehdin hankkia itselleni lohduttajan hänen vaellusvuosiensa aikana. Mies ei tiedä. Ja minä senkun nuorenen päivä päivältä.
        Kotona on oikein rauhallista. Usein ruoka odottaa, kun tulen kotiin. Minun kelpaa.


      • vaihdevuodet

        tai ainakin niihin verrattavissa olevat vuodet ja on viidenkympin villitys ja kuudenkympin villitys ym:ta että kyllä moni nainen pääsee näistäkin tietämään.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      126
      5334
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      31
      3842
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2480
    4. Eipä tunnu se "pedofilia" huuto kiinnostavan

      Lähinnä se sekohäirikkö ressukka joutuu itse vastaileen itselleen, mitään näkyvyyttä ei saa, palstalla ylipäätään on hyv
      Maailman menoa
      37
      1972
    5. Jätä minut rauhaan

      En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv
      Ikävä
      24
      1694
    6. Minulla ei ole ketään muita

      Enkä halua ketään muita kuin sinut.
      Ikävä
      24
      1693
    7. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      41
      1630
    8. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      50
      1608
    9. On varmaan turn off

      Mutta olen tosi kokematon.
      Ikävä
      29
      1443
    10. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      14
      1362
    Aihe