Niin? :D
____________________________________________________
____________________________________________________
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Kansanedustajaksi tai Europarlamenttiin!! ;)
Mieluiten tekisin oikeaa palkkatyötä, enkä palkattomia orjatöitä.
Juuri näin minäkin. Sellaista, mistä saa elämiseen riittävää palkkaa, ei sen palkan tarvitse edes mikään suuri olla, kunhan se olisi jonkun verran enemmän kuin työmarkkinatuki, tämä siis on haave.
Toinen haave on, että työ olisi koulutustani vastaavaa, koska olen koulutusalani valinnut mielenkiinnon perusteella. Sitä odotellessa kävisi tilapäisesti mikä tahansa muukin työ, jota nyt osaa tehdä ja johon soveltuu. Kädentaitoalat jää pois laskuista, koska olen kömpelö käsistäni, samoin fyysisesti raskas raksatyö voi olla pienelle hennolle naisihmiselle liian vaativaa, yrittää ehkä sitäkin voisi. Olisi myös kiva, jos työhön pääsisi ilman että ostaa autoa tai kakkosasuntoa, eli kävellen, pyörällä tai julkisilla. Ihan pienillä palkoilla kun ei kakkosautoa tai asuntoa hankita ja pidetä ja perheen takia ei tästä nykyisestä hyvästä kämpästä viitsisi muuttaa koko popula pois. Kun puoliskolla on hyvä työ ja lapsilla kohtuullinen parin kilometrin koulumatka.
laulaisin tai soittaisin,mutta ei taida karaoketaustalla pitkälle pötkästä 8)
... siihen kun on ammattitaitoa ja työkuntoakin kun oon sitä tehny viimeset puoli vuotta.
Jääkaappi tietenkin pitäs olla sohvan päässä jossa kylmää olutta korilinen ja lenkkimakkara riittävästi. Ja telkkari kans sais olla.
Palkkaa silti vois vähän maksaa, ei sitä nyt ihan työmarkkinatuki 8 euroa/päivä tekis sitäkään.
Päästäisin kaalepin eutanasian avulla kärsimyksistään.
maksetaan.
kiinnostaisi kovasti.