musiikkitaivaallamme on sanoittajanero, jonka kappaleissa soi elämän totuus!
"maailma on tyly, ei jätä jämääkään..."
tai Lautalla-biisi....
Kiitos Pauli, siitä että kirjoitit nämä biisit :)
Pauli Hanhiniemi...
4
259
Vastaukset
- ...
ei voisi olla tyhjänpäiväisempiä sanoituksia.. no anssi kela ja juha tapio menee vielä paulistakin ohi
- NeitiX
Oleks ees kuunnellu Kolmannen naisen levyjä? Noh pottuteatteri oli kyl pienone pettymys mut tuli ostettuu se levy hyllyy ja keikal käytyy.. Tahtoo Kolmannen naisen takas heti.. ;)
- minähän sen tiedän
Paulihan on loistava sanoittaja, ja kuuluu ehdottomasti suomirockin merkittävimpiin nimiin. Top10:ä on tosin aika vaikea tehdä, sillä tässä maassa on helvetin paljon hyviä sanoittajia.
Nimimerkki ... voi vapaasti yrittää päästä biisientekijänä samaan, kuin Hanhiniemi on päässyt. Taitaa olla vielä pitkä matka. On aina olla helpompaa kriitikko kuin tekijä itse. Pyyhi huurut laseistasi ja katso biisejä uudelleen.
- Anonyymi
Ehkä hyvä sanoittaja, mutta laulutaito on olematon. Nolaa itsensä yrittäessään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, mitä minun pitäisi tehdä
Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur1822688- 1952207
Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen
Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍1772016- 1711869
Sofia Virralla ja Minja Koskelalla ei mitään käsitystä terveyskeskusmaksuista!
Vasemmistopimut Sofia ja Minja täysin ulkona sote asioista, ei minkäänlaista käsitystä edes mittaluokasta, missä terveys1261864Summit-tippuja Nicola sai Carolalta yllättävän viestin - Some älähtää rajusti: "Älä viitsi..."
The Summit Suomi -kisa käy kuumana kylmässä Norjan vuoristossa. Nicola tiputettiin kisasta juuri ennen finaalia. Likaise321715Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!
En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,721347Varattais lähihotellista
🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää1791315Juusolle sataa vihaisia viestejä hoitajilta ja loput nauravat hänelle
Ei löydy montaakaan, joka kehuisi Juuson toimintaa ministerinä: "Selvä enemmistö Juuson päivitykseen reagoineista on su1721260Persuehdokas uhkasi tappaa "jätkän" ja ravintolayrittäjän
Kuuntele tästä kuinka meuhkaa. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/4eb3034d-48c5-4f31-b53c-42be3dc9607c801201