Onko joku ollut aikaisemmin erävaelluskisoissa? Mitä taitoja ylipäänsä tarvitsee selvitäkseen tehtävistä? Pitäisikö ainakin kaverin osata tiettyjä erätaitoja? Kisat pidetään Peuran polulla tänä vuonna.
Erävaelluskisa
PolullaXXXX
2
1155
Vastaukset
- Fjellpipa
Tuntureilla vaellan, miksi metsään lähtisin,
miten innostuisin, kaverinkin sinne saamaan,
kerro hyvä pointti, miksi kyllä
ja miksi ei.- Maaorava
metsien maassa elämme
maisemaa kun ympärillä katselemme
vain metsää ja pieniä pilkahduksia sinistä vesistöä näemme
sekä pieniä vihreitä tai keltaisia peltotilkkuja
melkein hukkuvat ihmisten rakennukset metsän puiden latvojen sekaan
elämme metsien maassa, onneksi vielä niin, siellä rauhaa saamme.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614458KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1543325Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?582637Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492574- 1202399
- 241903
- 241711
- 301636
- 1721579
- 371285