Nyt ei raksuta

Mun päivän energiavajeesta toteutunut 1115 kcl ja suositus 812 kcl, eli jos tätä menoa jatkan niin en tule laihtumaan. Millähän helkutilla saan se sitten aina siihen suositus määrään, vaikka kuinka yritän syödä hyvin ja liikunkin 5 krt vk, näköjään tolla ruualla on iso vaikutus.
1173
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Vähän epäselväksi jäi toi mitä tarkotit, mutta siis sulla on nyt suositeltua suurempi vaje, eli laihdut enemmän kuin jos toteutunut vajeesi olisi 812kcal. Jos siis ongelmana on se että miten saat syötyä lisää, tuo noin 300 kcal tulee helposti ja terveellisesti esim. pähkinöillä,siemenillä tms. Niissä on paljon energiaa, joka tulee terveellisistä rasvoista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ihan pihallako? kirjoitti:

Mun päivän energiavajeesta toteutunut 1115 kcl ja suositus 812 kcl, eli jos tätä menoa jatkan niin en tule laihtumaan. Millähän helkutilla saan se sitten aina siihen suositus määrään, vaikka kuinka yritän syödä hyvin ja liikunkin 5 krt vk, näköjään tolla ruualla on iso vaikutus.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu