Jotenkin tuntuu että Jarkko lopettanee kesken tämän kauden. Tuskin se tuota touhua kauaa enää jaksaa, kun pää ei kestä, aina häviää ja ranking putoaa kuin kivi.
Lopettaako Jarkko tähän kauteen?
12
966
Vastaukset
- yli 6 vuotta vielä
Jarkko lopettaa vuonna 2015 Grand Slam turnausvoittoon 34 vuotiaana. Voitto tulee Henri Kontisen parina nelinpelissä.
- listaykköset kaadettu
Nieminen/Bopanna IND vs Bryan ATP-1/Bryan ATP-1
6-4, 4-6, 10-5
Nieminen välieriin maailman kovasyöttöisimmän nelinpelaajan parina. - 2 mitallia
Lontoon olympialaisista ja pelaa sen jälkeen vielä hyvän starttirahakauden ja lopettaa huipulla!
- 100:n ja that's it
Tapahtunee syksyllä.
Olis tomppeli aikoinaan satsannut kunnon koutsiin, niin olis päässy top-10:iin.- koutsi ei ole
joku suomalainen ex-davis cup edustaja, jotka nää korvakorun säätäjät 90-luvulta taitaa olla kaikki nykyään jotain koutsintapaisia ainakin omasta mielestään (toki sparraa paremmin kuin joku ex-a-luokan häntäpää-huippuvalmentaja).
Katse kansainvälisille vesille!
- Heh
Kuka vielä muistaa tammikuiset monisivuiset jutut: Jarkko Nieminen - matkalla maailman huipulle??
Just hävisi rankingin sijalla 81 olevalle pelurille...- maksimit
tais olla siellä maailmanlistan 20. sijan tienoilla. Pelityyli perustuu pelkkään seiftaamiseen ja tasaseen jauhamiseen. Ei sitä jaksa edes katsella. Ei siinä auta mikään valmentaja jos ei vain ole lahjoja.
- 13-19
maksimit kirjoitti:
tais olla siellä maailmanlistan 20. sijan tienoilla. Pelityyli perustuu pelkkään seiftaamiseen ja tasaseen jauhamiseen. Ei sitä jaksa edes katsella. Ei siinä auta mikään valmentaja jos ei vain ole lahjoja.
suurimman osan niistä 9 kuukaudesta top 20:ssa sijoilla 15-18. Jarkon maksimit sijoilla 15-20 ja kahden viikon piikki sijalla 13.
- game planillä
13-19 kirjoitti:
suurimman osan niistä 9 kuukaudesta top 20:ssa sijoilla 15-18. Jarkon maksimit sijoilla 15-20 ja kahden viikon piikki sijalla 13.
on esim Schüttlerkin vetänyt jo 10 vuotta, eikä ihan huonosti?
Top 10 on yhä mahdollinen ennenkuin J täyttää 30.
- Nimetön
vielä pariin vuoteen - ja miksi lopettaisi. Suomen lehdistyn virittämät epärealistiset odotukset eivät ole syy lopettaa.
Katsoin videolta(!) Jarkon pelin Australian avoimissa Pete Samprasta vastaan. Jotenkin jäi siitä sellainen kuva, että tuolloin Jarkko keskittyi vastustajan voittamiseen, eikä itselleen häviämiseen. Oli muuten aika komea ottelu.- toimittajat
ovat Suomen urheilyn syöpäkasvain!
- pysyy niin
varmasti haluaa yrittää vielä kerran olympialaisissa ja harva Tour-pelaaja lopettaa kuitenkaan alle 30-kymppisenä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2011591
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?581011Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän140954- 85912
- 61896
Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,11770Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t266766Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol75717Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk61712Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä342711