Jotenkin tuntuu että Jarkko lopettanee kesken tämän kauden. Tuskin se tuota touhua kauaa enää jaksaa, kun pää ei kestä, aina häviää ja ranking putoaa kuin kivi.
Lopettaako Jarkko tähän kauteen?
12
966
Vastaukset
- yli 6 vuotta vielä
Jarkko lopettaa vuonna 2015 Grand Slam turnausvoittoon 34 vuotiaana. Voitto tulee Henri Kontisen parina nelinpelissä.
- listaykköset kaadettu
Nieminen/Bopanna IND vs Bryan ATP-1/Bryan ATP-1
6-4, 4-6, 10-5
Nieminen välieriin maailman kovasyöttöisimmän nelinpelaajan parina. - 2 mitallia
Lontoon olympialaisista ja pelaa sen jälkeen vielä hyvän starttirahakauden ja lopettaa huipulla!
- 100:n ja that's it
Tapahtunee syksyllä.
Olis tomppeli aikoinaan satsannut kunnon koutsiin, niin olis päässy top-10:iin.- koutsi ei ole
joku suomalainen ex-davis cup edustaja, jotka nää korvakorun säätäjät 90-luvulta taitaa olla kaikki nykyään jotain koutsintapaisia ainakin omasta mielestään (toki sparraa paremmin kuin joku ex-a-luokan häntäpää-huippuvalmentaja).
Katse kansainvälisille vesille!
- Heh
Kuka vielä muistaa tammikuiset monisivuiset jutut: Jarkko Nieminen - matkalla maailman huipulle??
Just hävisi rankingin sijalla 81 olevalle pelurille...- maksimit
tais olla siellä maailmanlistan 20. sijan tienoilla. Pelityyli perustuu pelkkään seiftaamiseen ja tasaseen jauhamiseen. Ei sitä jaksa edes katsella. Ei siinä auta mikään valmentaja jos ei vain ole lahjoja.
- 13-19
maksimit kirjoitti:
tais olla siellä maailmanlistan 20. sijan tienoilla. Pelityyli perustuu pelkkään seiftaamiseen ja tasaseen jauhamiseen. Ei sitä jaksa edes katsella. Ei siinä auta mikään valmentaja jos ei vain ole lahjoja.
suurimman osan niistä 9 kuukaudesta top 20:ssa sijoilla 15-18. Jarkon maksimit sijoilla 15-20 ja kahden viikon piikki sijalla 13.
- game planillä
13-19 kirjoitti:
suurimman osan niistä 9 kuukaudesta top 20:ssa sijoilla 15-18. Jarkon maksimit sijoilla 15-20 ja kahden viikon piikki sijalla 13.
on esim Schüttlerkin vetänyt jo 10 vuotta, eikä ihan huonosti?
Top 10 on yhä mahdollinen ennenkuin J täyttää 30.
- Nimetön
vielä pariin vuoteen - ja miksi lopettaisi. Suomen lehdistyn virittämät epärealistiset odotukset eivät ole syy lopettaa.
Katsoin videolta(!) Jarkon pelin Australian avoimissa Pete Samprasta vastaan. Jotenkin jäi siitä sellainen kuva, että tuolloin Jarkko keskittyi vastustajan voittamiseen, eikä itselleen häviämiseen. Oli muuten aika komea ottelu.- toimittajat
ovat Suomen urheilyn syöpäkasvain!
- pysyy niin
varmasti haluaa yrittää vielä kerran olympialaisissa ja harva Tour-pelaaja lopettaa kuitenkaan alle 30-kymppisenä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?791525Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,141004Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol79912Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa
Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.95902Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt51724Jymyuutinen: Suomen talous kasvaa hurjaa vauhtia
https://www.iltalehti.fi/talous/a/11fba8a8-a7fb-44f4-a58b-f129f6d5bdf5 Akavan pääekonomistin mukaan Suomen kokonaistuot139674- 53664
Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs48651Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv51641- 74633