Jotenkin tuntuu että Jarkko lopettanee kesken tämän kauden. Tuskin se tuota touhua kauaa enää jaksaa, kun pää ei kestä, aina häviää ja ranking putoaa kuin kivi.
Lopettaako Jarkko tähän kauteen?
12
903
Vastaukset
- yli 6 vuotta vielä
Jarkko lopettaa vuonna 2015 Grand Slam turnausvoittoon 34 vuotiaana. Voitto tulee Henri Kontisen parina nelinpelissä.
- listaykköset kaadettu
Nieminen/Bopanna IND vs Bryan ATP-1/Bryan ATP-1
6-4, 4-6, 10-5
Nieminen välieriin maailman kovasyöttöisimmän nelinpelaajan parina. - 2 mitallia
Lontoon olympialaisista ja pelaa sen jälkeen vielä hyvän starttirahakauden ja lopettaa huipulla!
- 100:n ja that's it
Tapahtunee syksyllä.
Olis tomppeli aikoinaan satsannut kunnon koutsiin, niin olis päässy top-10:iin.- koutsi ei ole
joku suomalainen ex-davis cup edustaja, jotka nää korvakorun säätäjät 90-luvulta taitaa olla kaikki nykyään jotain koutsintapaisia ainakin omasta mielestään (toki sparraa paremmin kuin joku ex-a-luokan häntäpää-huippuvalmentaja).
Katse kansainvälisille vesille!
- Heh
Kuka vielä muistaa tammikuiset monisivuiset jutut: Jarkko Nieminen - matkalla maailman huipulle??
Just hävisi rankingin sijalla 81 olevalle pelurille...- maksimit
tais olla siellä maailmanlistan 20. sijan tienoilla. Pelityyli perustuu pelkkään seiftaamiseen ja tasaseen jauhamiseen. Ei sitä jaksa edes katsella. Ei siinä auta mikään valmentaja jos ei vain ole lahjoja.
- 13-19
maksimit kirjoitti:
tais olla siellä maailmanlistan 20. sijan tienoilla. Pelityyli perustuu pelkkään seiftaamiseen ja tasaseen jauhamiseen. Ei sitä jaksa edes katsella. Ei siinä auta mikään valmentaja jos ei vain ole lahjoja.
suurimman osan niistä 9 kuukaudesta top 20:ssa sijoilla 15-18. Jarkon maksimit sijoilla 15-20 ja kahden viikon piikki sijalla 13.
- game planillä
13-19 kirjoitti:
suurimman osan niistä 9 kuukaudesta top 20:ssa sijoilla 15-18. Jarkon maksimit sijoilla 15-20 ja kahden viikon piikki sijalla 13.
on esim Schüttlerkin vetänyt jo 10 vuotta, eikä ihan huonosti?
Top 10 on yhä mahdollinen ennenkuin J täyttää 30.
- Nimetön
vielä pariin vuoteen - ja miksi lopettaisi. Suomen lehdistyn virittämät epärealistiset odotukset eivät ole syy lopettaa.
Katsoin videolta(!) Jarkon pelin Australian avoimissa Pete Samprasta vastaan. Jotenkin jäi siitä sellainen kuva, että tuolloin Jarkko keskittyi vastustajan voittamiseen, eikä itselleen häviämiseen. Oli muuten aika komea ottelu.- toimittajat
ovat Suomen urheilyn syöpäkasvain!
- pysyy niin
varmasti haluaa yrittää vielä kerran olympialaisissa ja harva Tour-pelaaja lopettaa kuitenkaan alle 30-kymppisenä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t826351- 353471
- 443088
Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐402282Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin282181- 1212077
Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?292009- 1902002
Mietin tässä T....
Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..241608- 381568