Missä surffausta voi siis harrastaa Suomessa?
Olen kokeillut uudessa seelannissa, mutta olisi kiva jatkaa tätä Suomessakin, eli onko Helsingissä mitään urheilukeskuksia, joista löytyy mahdollisuus harjoitella?
Missä voi harrastaa?
5
2058
Vastaukset
- Surf mies
Täältä saat lisää tietoa www.lwc.fi
- ei mikään asiantuntija
Jos tarkoitat surffauksella lainelautailua niin spotteja löytyy ainakin emäsalosta, hangosta, porista, lohtajalta jne jne. Useista spoteista ei edes puhuta koska ei haluta tunkua/ ne on liian vaarallisia. Vaikka spottejakin jokunen löytyy niin hyviä aaltokelejä on kuitenkin harvoin.
- Riding
Surffareille ja surffauksesta kiinnostuneille, niin Portugalin länsirannikolla Ericeirassa loistavia spotteja kaikentasoisille. www.waucher.fi sivulla tarjous majoituksineen, lautoineen, märkäpukuineen, ruokineen Ericeiraan! Käy tsekkaamassa!
- jmikkis
Suuntaa Hankoon itätuulilla. Suomen takuuvarmin aaltomesta ja 1,5h maksimissaan (Audi A4 1.8T) Hesasta kun oot puku päällä rannassa.
- mcine
Hesasta pääsee myös Emikseen eli Emäsaloon, Emäsalontien päähän. Hanko on hyvä ja Porvoossa muitakin paikkoja. Suomen parhaat spotit löytyy akselilta Kotka-Helsinki ja Porkkala-Hanko.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.3432799SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis652266Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj781949Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis651581- 1401532
- 691129
Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma
Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki1021019Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön261950Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li7918- 39800