alusvaatteet valkoisen mekon alle

apua kaivataan

Ostin valkoisen mekon kesäksi siskon rippijuhlia varten. Ongelmana on että vaikka alushousut ovat valkoiset niin niiden rajat näkyy kuitenkin. Myös valkoiset rintaliivit loistavat läpi. Löytyykö mitään alusvaatteita jotka eivät näkyisi sellaisten vaatteiden läpi jotka ovat vartalonmyötäisiä ja valkoisia? Tai mikä näkyisi mahdollisimman vähän?

16

10860

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vaihtoehdot ovat

      vaaleanpunaiset stringit ja ns. t-paitaliivit. Jos oma ihonvärisi on tummempi, myös beige voi sopia, mutta itselläni on hyvin kalpea suomalainen ihotyyppi ja siksi vaaleanpunainen värinä nimenomaan sopii parhaiten.

    • ...

      valkoinen näkyy varmaan parhaiten valkoisen alta.... Eli melkein mikä tahansa muu väri olisi parempi. Ei sen beige tarvitse olla.... Persikka ja vaaleanpunainen ja aika tummakin persikka saa olla niin ei näy ollenkaan....

      Vaaleansininenkään ei välttis näy, mutta paras varmaan mennä uudestaan kauppaan valkositen vaatteiden kanssa sovittamaan eri värejä sinne alle. :)

    • -hän

      Se tylsä puuterin väri toimi varmimmin...

    • apua kaivataan

      Kiitos kaikille vastanneille, näistä oli varmasti apua. :)

      • Vielä yksi

        Jollei millään löydy oikeanvärisiä alusvaatteita, etsi ihonvärinen kokoalushame, siis vähän kuin pitkä, ohut toppi. Alusvaatteidesi rajat katoavat näkyvistä heti. (Muista pitää mekko päällä, jotteivät kaverit pääse hihittelemään mummovaatteellesi.)


      • valkoinen...
        Vielä yksi kirjoitti:

        Jollei millään löydy oikeanvärisiä alusvaatteita, etsi ihonvärinen kokoalushame, siis vähän kuin pitkä, ohut toppi. Alusvaatteidesi rajat katoavat näkyvistä heti. (Muista pitää mekko päällä, jotteivät kaverit pääse hihittelemään mummovaatteellesi.)

        ...kokoalushame voisi toimia. Jos ei oikeanmallista ja -pituista löydy kaupasta, niin ei ole edes kovin vaikea tehdä sellaista itse: Juhlamekosta vaan ottaa suurinpiirtein kaavat (jos mekossa on hihat, niin hihattomana), ja joustavasta liukkaasta kankaasta huristaa ompelukoneen joustotikillä tai siksakilla olka- ja sivusaumat.


    • "Parhain" älä men...

      1)Pidä mekkoa salaisesti jossakin kesämökillä,2)Vaihda paksumpi kankaiseen.3)Lähetä vain rippilahja postissa Shekki.piste

    • valkoiselle

      Anna liivien näkyä.

      Olen tehnyt itse niin ja ainakin miehet tykkäsivät.

      • ei ikinä!

        Minä en ainakaan halua esitellä "salaa" alusvaatteitani! Jos haluan näyttää alusvaatteeni, niin heitän sen mekon pois ja sitten...
        EI KOSKAAN valkoista valkoisen alle eikä mustaa mustan läpikuultavan alle. Minulla on suurin osa alusvaatteista nimenomaan ihon- tai puuterinväristä juuri sen takia ettei tarvitse miettiä että näkyyköhän - ei näy.

        Viime lauantaina kävi moka. Aamulla kiireessä vetäisin päälle liian ohuen tunikan ja vasta matkalla huomasin että valkoisten rintsikoiden pitsikukat suorastaan loistaa kankaan läpi. Oli myöhäistä palata kotiin vaihtamaan asua, piti vaan esiintyä yleisötilaisuudessa mielestäni nolostuttavassa asussa.


      • tylsistyneille
        ei ikinä! kirjoitti:

        Minä en ainakaan halua esitellä "salaa" alusvaatteitani! Jos haluan näyttää alusvaatteeni, niin heitän sen mekon pois ja sitten...
        EI KOSKAAN valkoista valkoisen alle eikä mustaa mustan läpikuultavan alle. Minulla on suurin osa alusvaatteista nimenomaan ihon- tai puuterinväristä juuri sen takia ettei tarvitse miettiä että näkyyköhän - ei näy.

        Viime lauantaina kävi moka. Aamulla kiireessä vetäisin päälle liian ohuen tunikan ja vasta matkalla huomasin että valkoisten rintsikoiden pitsikukat suorastaan loistaa kankaan läpi. Oli myöhäistä palata kotiin vaihtamaan asua, piti vaan esiintyä yleisötilaisuudessa mielestäni nolostuttavassa asussa.

        Monenlaista näkee rippijuhlilla. Usein näkee väkeä valkoisissa paitapuseroissa alla vitivalkoiset pitkät ainakin 8-hakasen rintaliivit.
        Kirkossa takanaseisovat miehet laskivat puoliääneen hakasia, paras tulos taisi olla 12 paria.
        Eikös ne beiget liivit kuitenkin ole mummojen juttu?


      • !!!
        tylsistyneille kirjoitti:

        Monenlaista näkee rippijuhlilla. Usein näkee väkeä valkoisissa paitapuseroissa alla vitivalkoiset pitkät ainakin 8-hakasen rintaliivit.
        Kirkossa takanaseisovat miehet laskivat puoliääneen hakasia, paras tulos taisi olla 12 paria.
        Eikös ne beiget liivit kuitenkin ole mummojen juttu?

        Kyllä beigen ja puuterin värisiä alusasuja on kaikkea muutakin kuin mummoasuja. Minulla on noissa väreissä hyvinkin kauniita pitsirintsikoita. Eikös ne lohenpunaiset (oikeammin vaaleanpunaiset) pitkäpunttiset löysät kalsarit ja paidan malliset löysät "liivit" ole niitä mummoasuja.

        Kyllähän minultakin löytyy hyvinkin seksikkäitä asuja, jopa räiskyvissä väreissäkin. Mutta eikös nekin muutu mummoasuiksi kun tällainen mummo vetää ne päälleen. :D


    • grrrr

      Onpahan miehilläkin jotain ajankulua tylsissä rippijuhlissa...

    • mieshän minä

      eiköhän se ole ihan seksyä että jotain mitä tirkistellä...

      mutta jos laittaa narustringit,tangat, riot, ni ei varmaan paljo näy oli väri mikä tahansa

      rintsikoissa olkaimettomat tai miten jos ei laita mitään?
      onkos se sit maailman synti...
      riippuu nännikkeistä tietty
      tuollaiset mekot on vaa hieman hankalia ja siksi sellaista ei voi suositella...!
      joka leikkiin ryhtyy...

    • Tissineiti

      Tässä on varmaan jo mainittu tämäkin, mutta laitanpa silti.. Tuollaisen asun alle sopii parhaiten sileät, ihonväriset (yleensä kauppanimellä 'Nude' tai 'Beige') alusvaatteet.

      Eli niin sanotut t-paitaliivit tarpeen mukaan joko olkaimettomina tai olkaimellisina ja sileät, ohuet ja saumattomat alushousut.

      Ei kannata luottaa stringien olevan automaattisesti näkymättömät, yleensä niiden saumat kun paistavat asujen läpi ihan siinä missä "tavallistenkin" alushousujen, erona vaan että ne paistavat peffan yläosasta eivätkä pakaroiden päältä. Mm. Sloggilta löytyy laserleikattuja hipsters-, shorts- ja thong-mallisia alushousuja, joista voit oman makusi mukaan valita kivoimmat ja mukavimmat, ne ovat siis täysin reunasaumattomat ja ohuet eli eivät näy ohuenkaan alaosan läpi. Tässä linkki josta näkee minkälaisia pöksyjä tarkoitan, näitä kaiken todennäköisyyden mukaan kyllä myydään myös Suomessa:

      http://www.figleaves.com/uk/product.asp?product_id=SI-27414&mci=&size=&colour=&image=r442975-p120415-front

    • satu m

      Moro!

      Jos kaapista ei löydy mitään, niin susosittelen siinä vaiheessa pitsisiä rintsikoita ja stringit alle.Jos kerran näkyy rajat niin rohkealla mausteella eteenpäin ja katseita satelee.Kuitenkin pitää muistaa että jokainen käyttää alusvaatteita!

    • liisa mari

      Moro!

      ei niitä saumoja tai läpikuultavuutta voi säädellä vaaleet liivit ja stringit vaan alle!Rohkeesti!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

      Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
      Maailman menoa
      198
      2747
    2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

      En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
      Maailman menoa
      158
      2465
    3. Kirje, PellePelottomalle.

      Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
      Ikävä
      106
      1152
    4. Meni kyllä aika solmuun

      Meidän tutustuminen 😐
      Ikävä
      64
      941
    5. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      246
      860
    6. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

      Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
      Kuhmo
      21
      853
    7. Voi teitä naisia

      Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
      Sinkut
      93
      820
    8. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      290
      811
    9. Hyvä meininki

      TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
      Haapavesi
      22
      738
    10. Onneksi tapasin sut

      Ilman sua olisin jatkanut pään lyömistä seinään eli samanlaisten miesten etsimistä. Tajusin, mikä menee pieleen vasta ku
      Ikävä
      93
      719
    Aihe