ei saa vaipua

kemin asiat ovat todella retuperällä, oikeen hävettää. eikä parempia aikoja ole luvassa. ehdotukseni on teille kaikille ! leuka rintaa ja kohti uusia pettymyksiä. tornio ajaa ohi niin että heilahtaa ja sitten vielä tää pakolais ongelma. työttömyys lisääntyy jne. yms.
1345
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

eipä voi vähempää kiinnostaa. elämä on täyttä
paskaa muutenkin. mulle on ihan sama onko mutuja,
tai ilahduttaako tornion reppanaa jokin kemiin
liittyvä. mistä se tornio muuten ajaa ohi?
tilaisuudesta? vai mistä? mulle sinänsä sama
vaikka ajaisi eteen tai taakse. en edes tienny
että kaupungit liikkuu, tai sit se on joku torniolainen ilmiö.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


synkkyyteen kirjoitti:

kemin asiat ovat todella retuperällä, oikeen hävettää. eikä parempia aikoja ole luvassa. ehdotukseni on teille kaikille ! leuka rintaa ja kohti uusia pettymyksiä. tornio ajaa ohi niin että heilahtaa ja sitten vielä tää pakolais ongelma. työttömyys lisääntyy jne. yms.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu