no nyt se on tehty

Pettävä ja huoria hakeva äijä on nyt pihalla,
takaisin ei tarvia tulla enää ikinä.
Muutaman päivän kun tuossa tuli setvityä ajatuksia niin päätin että ja tähän tuleen ei sitten jäädä makaamaan.
Tein loppuviikolle tuplasokkotreffit, siivosin viimeisetkin rippeet tavaroista ja muistoista pois, kutsuin ystäviä kylään ja kävin konsertissa.

Nyt on hyvä olo. Suosittelen kaikille petetyille
lämpimästi vaan ihan raakaa toimintaa, se kannattaa kyllä.
3877
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Hyvin tehty ja tietysti onnea vaan mutta älä petä itsees sillä olen varma että niitä huonoja surun aikojakin sulle tulee, eli varaudu niihinkin, ero on kun olis vuoristoradalla on hyviä päiviä ja huonoja, mut toivottavasti sulle enemmän niitä hyviä!!
Minä myös alussa todella vahva ja eteenpäin, jälkeenpäin on tullut jaksoja joitten yli on todella vaikee päästä mutta päässyt ja sit taas paistaa aurinko. Tsemppii, parempi yksin kun pahasti kaksin, vai mitä?

Äänestä

Kiitoksia tästä viestistä.Itse vielä mietin pitäisikö jättää mies joka pettiluottamuksen.Onko elämää enää eron jälkeen..toivottavasti.

Äänestä
  • Elämää o neronkin jälkeen, vaikka sen löytäminen ottaa koville ja sielu tuntuu ruhjotulta.
    Itse elän jo toista eroa. Ensimmäinen oli avioero ja se otti koville, nyt avoero ja koville ottaa tämäkin. Tunteet on ihan sekaisin, ei saa nukuttua eikä tehtyä arkirutiineitakaan.
    Sitä vaan ajattelee, että olenko niin epäonnistunut ihmisenä, ettei yksikään liitto onnistu. Vai voiko kertakaikkiaan olla ihmisiä, joille ei sitä henkilökohtaista onnea kohdalle tule?
    kyllä tämä synkäksi mielen vetää, vaikka teitääkin jo entuudestaan, että elämä voittaa jossain vaiheessa. Kun olis iedes joku sähköpostikaveri, jonka kanssa voisi ajatuksia vaihtaa - ihan sama onko mies vai nainen, kunhan olisi ihminen jolla on sydän paikallaan ja olisi samassa tilanteessa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


elämä voittaa kirjoitti:

Pettävä ja huoria hakeva äijä on nyt pihalla,
takaisin ei tarvia tulla enää ikinä.
Muutaman päivän kun tuossa tuli setvityä ajatuksia niin päätin että ja tähän tuleen ei sitten jäädä makaamaan.
Tein loppuviikolle tuplasokkotreffit, siivosin viimeisetkin rippeet tavaroista ja muistoista pois, kutsuin ystäviä kylään ja kävin konsertissa.

Nyt on hyvä olo. Suosittelen kaikille petetyille
lämpimästi vaan ihan raakaa toimintaa, se kannattaa kyllä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu