Jos kerran Nooa oli ainut vanhurskas omasta sukupolvestaan ja hän eli jopa 600 vuotiaaksi ja lapsia hän sai 500 vuotiaana ,niin voisikos joku selittää miten Nooa muka sai lapsia jos hän kerran oli ainut vanhurskas?Tuskin kukaan täysjärkinen nainen olisi pannut 500 vuotiasta muumiota edes rahasta eikä vaimokaan voinut elää noin vanhaksi kun ei ollut valittu.Seksin harrastaminen 500 vuotiaana ja synnyttäminen vieläpä ovat luonnon lakien vastaista.
600 vuotiaaksi ei nykyihminen voi elää edes satumaisissa unissa.200 rajalle voi päästä oikealla ja täydellisen terveellä elämällä ,mutta ei todsellakaan puolitonniseksi asti.
Arkin rakentaminenkin ja raskaiden osien siirtäminen on melkoisen ylivoimaista 500 vuotiaalle papparaiselle joka tuskin oikeasti saisi edes pikkukiveä paikaltaan.
Hei hetkonen
3
161
Vastaukset
...50miljoonaa eläintä sullottiin purkkiin, ja ruokaa sekaan. Uskovaisille ei tuota vaikeuksia uskoa tähän....myös sukurutsaus on uskovaisten mielestä ok. Kyllä välillä sitä ihmettelee, että aikuiset ihmiset uskovat moiseen PASKAAN, silmät kirkkaina....
1. Moos. 7:2-4,10 ilmoittaa Nooan keränneen arkkiinsa seitsemässä päivässä vähintään yhden parin jokaisesta eläin-, lintu- ja hyönteislajista. Eri lajeja löytyy maailmasta, hyönteislajit mukaanlukien, noin 10 miljoonaa. Otettaessa kaksi yksilöä per laji, lastattavien organismien määräksi tulee 20 miljoonaa, mikä merkitsee, että arkkiin lastattiin melkein 2000 yksilöä minuutissa, yli 30 yksilöä sekunnissa, arkin yhdestä ainoasta ovesta, yötä päivää seitsemän vuorokauden ajan.
- .-.-.
Ja laskitko makeanveden kalat. Ja kuinkakohan suuri laiva olisi vaadittu. Ruoat, eläimet ja makeanvedenkalojen vesi, vievät kaikki tilaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taas nuoren kuolema
Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭1736634Elikkäs persuissa ovat pahimmat häiriköijät
Koska sieltä tuli kaikkein kovin ulahdus. Persujen peesissä seuraa kokoomus js hajuraon päässä röhkii kepulaiset. Olipa793680"Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"
Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin1133580Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä
Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma762878Ahdistelu ongelmaa vain vasemmistossa - ei oikeiston edustajissa
Mutta demarit ovat tunnetusti sivistymättömiä, ja vähemmän fiksuja.442440Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni652273- 1211829
- 541308
Trump asettaa Grönlannin kaappausta vastustaville Euroopan maille 10% tuontitullin
Suomi mukana näissä maissa. Myöhemmin Trump aikoo nostaa tuontitullit 25%:iin kesäkuun alusta, jos Grönlannin kaappausta3761303Miksi suorittamisesta tulee
Miksi suorittamisesta tulee hyvä fiilis? Mitä sillä paikataan? Jollekinhan se voi olla jopa terapeuttista, mutta itse a531116