normaalia.. petän miestäni, joka omien sanojensa mukaan rakastaa minua. En tunne häntä kohtaan mitään, mitä nyt joskus vähän sääliä. Minulla on komea rakastaja, enkä tuntenut häntäkään kohtaan kuin pienen hetken ihastusta. Nyt hänkin on minulle vain joku jonka kanssa voin jutella ja naida. Uskottomuus on ollut minulle aina normaalia, koska en näe siinä mitään väärää. Voi, voi kunpa sitä joskus tuntisi edes pienen hetken rakkautta, että löytäsi tien pois tästä jo niin pahasti tallatusta paskasta.
en tunne mitään
tiinu
7836
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Eipä löydy tietä pois jos ei koe tekevänsä mitään väärää. Rakkaudesta apua etsit, kuitenkaan et siihen itse kykene...toivotonta jotenkin. Koeta löytää joku ratkaisu sillä ei kai tavoittesi ole tuottaa kärsimystä ihmisille (miehellesi)?.
Normaali nainen, omatunto on vain kehittyneiden olioiden etuoikeus.
vittu sä oot täys huora ajattele niit miehii ne saattaa luulla et tunnet niihin kohtaa jotaa. ei kaikki miehet oo semmosii et ne haluu vaa jutella ja naida vitun huora!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Huora on nainen joka ottaa rahaa naimisesta.. minä en ole huora, vaikka tunnevammainen olenkin. Oletko siis syntynyt vuonna 69 vai onko se lempiasentosi? Toivon että se on tuo jälkimmäinen, sillä jos et ole tuohon ikään oppinut, että millaisia miehet ovat.. olen todella pahoillani!
Tiinu, tuntisitko jotain jos miehesi pettäisi sua?
Sanot, että et tunne, mitä mä sitten sua moralisoimaan. Ootko sä tuntenut joskus? Mikset tunne nyt? Onko sun elämässäsi jotain, että susta on tullut tunteensa pakastanut nainen? Tärkeintä on, että vastaat itselles rehellisesti. Asiat voisi olla toisinkin ja tuntisit oikeasti.
Tunne ja tunto on jotenkin yhteydessä toisiinsa, jos kivuntuntosi ei toimi, voit vahingoittaa itseäsi. Jos et tunne, voit vahingoittaa itseäsi ja muita.
sä et oo ollu rakastunu, ei kai sillo tunnekkaa mitää miestä kohtaa, mut oisit joskus vaik jonku aikaa yksi, ite oon rakastunu enkä ikinä pettäis!
pettävästä naisesta - pitää vain löytää se oikea pari. Vai eikö se sitten enää olisi pettämistä jos saisi käydä vieraissa niin paljon kuin haluaa? Moralisointi lienee turhaa - jokainen elää tavallaan, parisuhde on aina kahden kauppa ja jos ei pysty elämään sen toisen kanssa, täytyy etsiä sellainen jonka kanssa elo sujuu - tai olla yksin. Seksi ei kumminkaan ole ainut syy pariutua saman katon alle.
Minusata on vain mielenkiintoista ja henkisesti kiihoittavaa, että on tuonlaisia naisia kuin sinä olemassa!
On parempi olla "huora" - kuin olla tajuamatta mistään mitään. Kyllä mies pienen tuskan kestää - mutta ei häpeää, siitä kai tuossa on kysymys.