juhlakampauksia?

elikkäs nyt ku tää jouluki tulee ym. ni on kaikenlaisisa pikkujouluja ja muita juhlia. niin miten laittaa hiukset? kohtuullisen pitkät puoli selkään pitkät hiukset.
1324
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

itsetehdyt pehmytkiharat,niinkuin edelliselle kysyjälle on vastattu,eli laitat puhtaaseen suoran sileään tukkaan sen muotovaahdon,teet foliopötkylät ja kieputat hiukset niihin sitten aamulla otat rullat pois ja laitat lakkaa vahvisteeksi niille,näin saat kauniit kiharat,sitten kun sinulla on ne päässäsi voit pitää ne sellaisenaan tai laittaa pystykampaukseen,eli jokasuuntaan sojottamaan takaapäin ja viimeistelläksesi juhlalookin laita vielä hilettä valoeffektiksi sinne sotkunutturaan.:)(lisää kampausta voi personalisoida tukanvärjäyksillä,kuten värjäyksillä,eli mikä on tukanvärisi,laita vaikka kevytsävyteraidat)
Se vois olla kiva ja sopiva tilaisuuden henkeen.:)
Öitä!:)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


apuva kirjoitti:

elikkäs nyt ku tää jouluki tulee ym. ni on kaikenlaisisa pikkujouluja ja muita juhlia. niin miten laittaa hiukset? kohtuullisen pitkät puoli selkään pitkät hiukset.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu