Oharit kesätyöpaikkaan

Mikä olisi hyvä selitys tehdä oharit jo sanallisesti lupaamaan työpaikkaan, jos on tullut houkuttelevampi tarjous.
31281
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

sait paremman tarjouksen muualta? :D

Äänestä

Niin minäkin tein. Olisivat nostaneet jopa tuntiliksaa, mutta otin mieluummin toisen työn.

Äänestä

sanomaan suoraan miten asiat on. Se on sun oikeus. Suullinen sopimus on tietenkin pitävä, mutta kaippa sen nyt tajuaa että sinne töihin halutaan joku, jolla on aitoa motivaatiota, eikä mieti koko ajan sitä toista paikkaa. Hyvin se menee, ole rehellinen vain.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Musti kirjoitti:

Mikä olisi hyvä selitys tehdä oharit jo sanallisesti lupaamaan työpaikkaan, jos on tullut houkuttelevampi tarjous.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu