Suosikkihävittäjäsi?

2125
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Voisin myös sanoa, että Sukhoi 27 ja sen moderaatiot. Hieno vehje ja varmasti aikansa paras kone oli ilmestyessään.
Vanhoista koneista voisin mainita Fokker seiskan ja Focke Wulf-Fw 190 D:n, Messerschmitt Bf-109 K-4, sekä Nakajima Ki 84 ykkönen ja kakkonen ja kommarikoneista Lavotshkin La 7.
Liitoutuneiden koneille ei kauheaa sympatiaa herkiä, mutta jos jotain tulee mainita, niin F-14, F-18 ja F-22 uudemmista koneista. Listään vielä EU-tuotantoa olevat Eurofighter ja Rafale, niin hyvä tulee.

Äänestä

yksi vaikuttava liike jossa lennetään suoraan ylöspäin lyödään tehot nollille ja tullaan perä edellä alaspäin satakunta metriä ja siitä pikkuhiljaa nokka alas ja hanaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Gallup! kirjoitti:

Niin?

Sukhoi Su-35:

http://www.youtube.com/watch?v=1l0GXkizISo

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu