Mikään ei miehelle käy, niinkö?

Voiko mies kiinnostua naisesta, jos se jo on tavallaan tyrmänny naisen?

Mitkä on ne tekijät, joiden avulla mies kiinnostuu, jos kiinnostuu?

Entä miten vaikuttaa mieheen nainen, joka on ensialkuun tosi innokas, ja ehdottelemassa kaikkea, mutta sitten kun ei oikein tunnu nappaavan, niin jättää miehen omaan rauhaan, tai siis nainen hiljenee tavallaan..
41109
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Mies on varmaan tyytyväinen, että nainen ei jäänyt roikkumaan lahkeisiin pidemmäksi aikaa.

Äänestä
  • aina lahkeisiin roikkujia? Jos niin on, niin voi voi...

    Oma on muuten mokasi, jos niin on.. Ei kannattais kovin tunaroida naismaailmassa, että tuolla tapaa hankkii itselleen hankaluuksia. Toisin jos taas olet ylpeää sorttia, niin voit olla varma, että kukaan selvillä vesillä liikkuja ei suhun jää roikkumaan ja pianhan sana kulkee, ja kohta ei ole katsojia sillä "sydänten murskaajalla". Saat liikkua ihan vapaasti ilman, että lahkeitasi edes katsotaan.

    - Jo kaukaa karkuun.

    Äänestä

Kannattaako nolata itsensä roikkumalla miehessä, joka ei ole sinusta kiinnostunut? Eikö kannattaisi etsiä joku muu mies?

Mies on luultavasti tyytyväinen kun nainen lopettaa sen intoilun, jos sitä miestä ei kerran kiinnosta. Epätoivoiset roikkujat ovat lähinnä raivostuttavia.

Äänestä

Kyllä mies voi. Riippuu tosin miehestä ja tapahtumien kulusta.

Mies kiinnostuu yleensä jos nainen osoittaa kiintymystään/ihailuaan häneen, yleisesti ottaen iskuvinkkinä voi sanoa että mies odottaa/haluaa suurin piirtein samanlaista käyttäytymistä mitä nainenkin haluaa jos häntä isketään.

Riippuu vähän mikä on reaktio ollut siinä vaiheessa kun olet ollut innokas. Jos hän on ollut ihastunut hän todennäköisesti pettyy jos taas ei ole oikein syttynyt hän helpottuu.

Todennäköisesti kuvaamallasi miehellä on jo nainen tai hän on muuten vain kiinnostunut toisesta naisesta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


niinkö on kirjoitti:

Voiko mies kiinnostua naisesta, jos se jo on tavallaan tyrmänny naisen?

Mitkä on ne tekijät, joiden avulla mies kiinnostuu, jos kiinnostuu?

Entä miten vaikuttaa mieheen nainen, joka on ensialkuun tosi innokas, ja ehdottelemassa kaikkea, mutta sitten kun ei oikein tunnu nappaavan, niin jättää miehen omaan rauhaan, tai siis nainen hiljenee tavallaan..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu