Kävin noin 7-8 vuotta Ropinpirtillä ja viihdyin pienessä hiljaisessa majoituspaikassa hyvin, palvelu ja ns. vaatimaton taso oli minun mieleen.
Ei hulinaa ja humalaisia, vaan rauhaa etsivälle hyvä ja edullinen paikka.
Milloin kyseinen paikka on auki ? Ilmeisesti keskitalvella kiinni ?
Ei hulinaa ja humalaisia, vaan rauhaa etsivälle hyvä ja edullinen paikka.
Milloin kyseinen paikka on auki ? Ilmeisesti keskitalvella kiinni ?
Vastaukset 4
Vanhimmat
maaliskuun lopulla, viikolla 13 tai 14. Enontekiön sivuilta näet yhteystiedot: http://www.enontekio.fi/web/index.php?id=378. Voisit soittaa ja kysäistä!
Sehän on tuhanen mailin päässä meistä,mistäpä met tiiämä koska pirtit aukenee,eiköh net ole aina auki,niin soli ennen,ei pantu ovea rookhiin
vyöksikhään että IHMISET pääsevat sisäle jos on tarvetta vyösijasta..kaikki olit tervetulhet,ooo
tietenki hääty olla siivosti,ei saannu häiritä talonväkeä..........
Saatanhan mie kävässä kattomassa jos se niin tähelistä on,mennee mulla ainaki kaksi vyötä välilä,on se senverran ethäällä,ja taas kolme vyötä ko mie kerkeän takasi,on se seki aika pitkä
matka,kohta pitempi ko menomatka, saapii nähhä vuotuuko jälki vielä...tuo tuiskun piru se sotkee jäljen..mutta ei se ensimäinen kerta ole ko mie olen pappia kyytissä, olemmie ennenki tuikun nähny ja pirtiläki käynny,oleks sie?
Olen reisun tehny,ei sielä pirtilä näkyny ko hiiren ja jäneksen jälkiä,iso kinos oli oven eessä,en usko että se rouva korsteenin kautta kulkee...että niin jo vain.. huh mikä pyräkkä