Tiedän, että asioista on herättänyt kiistanalaisuutta ja ennakkoluuloa, kun goottialakulttuuria pidetään usein väkivallan vastaisena. Mutta on mahdollista että jotkut gootteista voivat olla kilttejä ja mukavia.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Gootti (katso kiistanalaisuus)
Ovatko gootit mahdollisesti kilttejä?
The_Evil_Of_Silence
1
420
Vastaukset
- Gothic rocker
Gootit ei pukeudu kilttiin paitsi jos se on musta. Pelottavasta (?) ulkomuodosta huolimatta Gootit ovat mukavia ja fiksuja ihmisiä jotka osaavat ajatella omilla aivoilla. Siksi he eivät ole väkivaltaisia juntteja. Vaikka Gootit pukeutuvat univormuihin, yleensä (ainakin fiksut) ymmärtävät ja arvostavat erilaisia poikkeavia ihmisiä. Ovathan he itsekin valtakulttuurista poikkeavia ulkonäöltään. Ainakin osa. Vaikka moni musiikin ystävä kuuntelee silti samoja hyviä bändejä, vaikka eivät pukeutuisikaan mustaan. Fiksut ihmiset ovat KILTTEJÄ toisilleen!!!!!!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Karhuryhmä
Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?283436- 973206
- 763024
Raisionkaaren koira hyökkäys
Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim792991"Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"
Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m532901Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti
Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.862678- 352490
- 572351
Satuit vain olemaan
Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se432225- 882002