Metallica heittää keikan ensi toukokuun viimeisenä päivänä Helsingin Olympiastadionilla. Konsertin takia jopa jalkapallon A- maaottelu Suomi- Ruotsi, joka on Ruotsin joukkueen kenraaliharjoitus kesäkuun EM- kisoisin, pelataan Tampereella Ratinan uusitulla stadionilla!!!
NOT VERY SAD BUT SO VERY TRUE!!!!!!!
NOT VERY SAD BUT SO VERY TRUE!!!!!!!
Vastaukset 11
Vanhimmat
Milloin tulee liput myyntiin?
Mistä oot kuullu kun ainakaan bändin kotisivut ei tiedä asiasta mitään?? Mutta voi hevon vittu kun vedän koulun käytävällä semmosen shown jos oot oikeassa!!!! Milloin saa tilata lippuja???
tiedät. En usko ennen ku omin silmin näen mustaa valkosella...
...tosifani ottaa kyllä selvää jos bändi on tulossa Suomeen, ja näin minä tein ja tottahan se perhana on!!!
Ensi kesän megakonsertti on varmistunut: yli kaksi vuosikymmentä heavymusiikin huipulla röyhistellyt METALLICA esiintyy Olympiastadionilla toukokuun viimeisenä perjantaina 28. päivä.
Olympiastadionilla esiintyy myös SLIPKNOT. Slipknotin lisäksi tiedossa on toinenkin artisti ennen illan pääesiintyjää Metallicaa.
Lipunmyynti alkaa maanantaina 15.12. klo 9 Lippupalvelun lippukaupoissa, Liput maksavat 51, 53, 56 tai 59 euroa.
Teksti otettu täältä: http://www.letsmakesomenoise.com/uutiset/#2144
metallica ja slipknot...samalla kertaa...samalla lipulla...mie sanon nyt kyllä että...vittu
mitä tässä voi muuta sanoo kun et stadikalla tavataan...
tulee muuten helvetin kalliiksi kun ekana ostaa lipun ja sen jälkeen vielä täältä vitun susirajalta matkustaa hesaan...mutta ei auta itku,*varailee jo paikkaansa eturivistä*
Kertokaas Te viisaammat että voiko lippupalvelun nettisivuilta tilata lippuja ennakkoon, ennen kuin ne tulevat ns."julkisesti" myyntiin?
Metallican ensimmäiset levyt parempia (Kill em all, ride the lightning, master of puppets, and justice for all)Uusi Metallica on annaallista!
Mitä helvettiä sä täällä tollasta paskaa jauhat?! Ei ole pakko tulla keikalle jos ei kiinnosta, vitun pässi!
joo-o.eihän tässä ollakkaan ku vasta 7 vuotta ooteltu et näkis metallican livenä.voitte uskoo et oon aikalailla taivaissa.
ja uusi metallica EI OLE anaalista.se on loistavaa.niin kuin kaikki mitä metallicalta olen tähän mennessä kuullut.
oisit menny keikalle joko 1996 tai 1999. älä piipitä!