Ei pelaa joka pelkää

Ukon ja koiran kun ottaa, ne on otetaan kunnes kuolema erottaa.
3584
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tuntuu aivan entisajan pohjalaiselta asenteelta.

Äänestä
  • on olleet aina kovia uhoamaan, pohjalaiset.
    Paljon melua, vähän villoja, sano...

    Äänestä

Oon samaa mieltä koiran kanssa mut en ukon!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


munakukkula kirjoitti:

Ukon ja koiran kun ottaa, ne on otetaan kunnes kuolema erottaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu