Maamme talous on kuralla, joten äitiyslomat ja äitiyspäivärahat on lopetettava. Korvatkoon kotona lorvailun synnytyksen varjolla esim. kuukauden sairausloma. Sairausloman päätyttyä töihin ja lapsi päivähoitoon.
Ajatelkaa kuinka paljon yhteiskuntamme säästäisi kun ei tarvitsisi tukea kotona lorvailevia äitejä vuositolkulla. Samalla yhteiskuntamme verotuotot kasvaisivat.
Joten vaadin äitiyslomien lopettamista vaikka poikkeuslailla.
Ajatelkaa kuinka paljon yhteiskuntamme säästäisi kun ei tarvitsisi tukea kotona lorvailevia äitejä vuositolkulla. Samalla yhteiskuntamme verotuotot kasvaisivat.
Joten vaadin äitiyslomien lopettamista vaikka poikkeuslailla.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ai siis että vauvat kuukauden vanhoin päivähoitoon?
Joopa... oletko ottanut huomioon, että kaikki eivät välttämättä ole työkunnossa vielä kuukauden jälkeen (synnytyksestä palautuminen ja varsinkin jos on ollut vaikea sellainen) jne. Ja mitä se saa aikaan pienessä elämänalussa, jos heti kuukauden jälkeen lykätään hoitoon.
Jälkeläisistään tulee huolehtia, jos niitä maailmaan lykkää. Mieluummin työllistetään ensimmäisenä ne laiskat työnvieroksujat, joita ei omien sanojensa mukaan kiinnosta työnteko, kun on niin paljon muutakin tekemistä.
Sinun työasenteissa on parannettavaa, joten työvoiman palvelukeskuksesta saat asiantuntevaa ohjausta ja apua.
TÄMÄ SELVÄ.
toiseen. Alkaa jo väsyttää, kun pösilö on noin pimee.
Ihme ja kumma, kun tuolle sekopäälle ei saada ip-osoitteen perusteella porttikieltoa.
aamulla!
"Käyttäjätuki on jo vastaanottanut ilmoituksen asiattomasta viestistä."
Sillä näin monien vanhempien lorvailevan ja kävelevän prismassa kun pitäisi olla työssä.
Sillä näin monien vanhempien lorvailevan ja kävelevän prismassa kun pitäisi olla työssä.Ihmettelen!