Kumpi suomalaislupauksista - H. Kontinen vaiko Laaksonen mielestäsi tekee miesten peleissä kovemman uran? Perustelujakin saa laittaa.
Vastaukset 6
- menestyy paremmin.
Kontisen peli on monipuolista ja näyttävää; osaa muutakin kuin paukuttaa takaviivalta.
Kontisen kilpailuhermot, asenne ja kiertue-elämän kestävyys minua eniten arveluttavat.- VAHVEMPI...
HUIPPUTENNIS ON KUIN TERÄSMIESKISOJA NYKYISIN JA SIELLÄ EI JAKOJA LASILUILLA, JOTEN LAAKSONEN LUPAAVAMPI.
- Kontista on
hehkutettu (isukki etunenässä) jo "tilastojen valossa varmaksi top 100 pelaajaksi", mutta kyllähän se paikka siellä pitää ansaita.
Mites ne loput prosentit, joista ei koskaan tulekaan mitään?
Meillä on ollut aina sillointällöin lähes yhtä hyviä junnupelaajia, mutta liian moni on hyytynyt jo satelliitti/futurestasolle tai viimeistään challenger-karsintoihin: Hedman, Hurme, Lindholm, Lemponen, Holtari, Tiilikainen, Ojala, Lenho, Nurminen, Vilen, Paukku, Bucht... toivottavasti Henrit evät olisi tämän listan jatkona, mutta fifty-sixty näin taitaa kuitenkin käydä. - kukkakeppejä
VAHVEMPI... kirjoitti:
HUIPPUTENNIS ON KUIN TERÄSMIESKISOJA NYKYISIN JA SIELLÄ EI JAKOJA LASILUILLA, JOTEN LAAKSONEN LUPAAVAMPI.
vielä molemmat, Kontinen saanut tauon aikana tosin pyöreyttä poskiin - olisko pasta maistunut liikaa?
- noin 4
Kontista on kirjoitti:
hehkutettu (isukki etunenässä) jo "tilastojen valossa varmaksi top 100 pelaajaksi", mutta kyllähän se paikka siellä pitää ansaita.
Mites ne loput prosentit, joista ei koskaan tulekaan mitään?
Meillä on ollut aina sillointällöin lähes yhtä hyviä junnupelaajia, mutta liian moni on hyytynyt jo satelliitti/futurestasolle tai viimeistään challenger-karsintoihin: Hedman, Hurme, Lindholm, Lemponen, Holtari, Tiilikainen, Ojala, Lenho, Nurminen, Vilen, Paukku, Bucht... toivottavasti Henrit evät olisi tämän listan jatkona, mutta fifty-sixty näin taitaa kuitenkin käydä.tai 5 vuotta aikaa näyttää kyntensä - Kontisella noin 2-3 vuotta.
Veikkaan, että molemmista tulee ainakin kohtuulliset challengerpelaajat, KOntisesta voisi tulla hyvän parin kanssa maailmanluokan nelinpelaaja.
- tulee tässä
1. Henri Laaksonen
2. Henri Kontinen
3. Micke Kontinen
4. Leo Haapasalo
5. Herkko Pöllänen
6. Henrik Sillanpää
7. Harri Heliövaara
8. Juho Paukku
9. Jesse Kiuru
10. Emil Ruusuvuori
tämän hetken toivot, mutta tilanne voi muuttua nopeasti!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Puukotus Kajaanissa
Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu591501- 251103
- 82982
- 65806
Nainen, tässä olen kahden vaiheilla
Toinen pitäisi valita ja kummassakin on hyvät ja huonot puolensa. Toinen olisi sellainen pysyvä mutta työläs. Toinen taa69774- 36760
- 47722
- 90713
Humalassa autolla ajo.
Tuhti humala hyydytti kuljettajan Suomussalmella -sammui rattiin ,uutisoi Ylä-Kainuu.13700Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.
Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.131695Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."
Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i18681- 115656
Suloinen ja herkkä
Toiset huomioiva, räväkkä, yllättävä. Ei sellaisesta voi olla pitämättä.31605Jäljitelmä Birginit
Ei jumaleisson, Jeffin vaimo kertoo et nää Hermesit olikin jäljitelmiä ja timangit labrarääsää. Anna mun kaikki kestää �140591- 4582
Minä muistan
Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol45560- 39522
Hyvää yötä hurmuri
Iltaa haaveeni! Kauniita unia😘 Jospa me vielä nähtäis ja juteltais, suukoteltais ja halittais, siliteltäis ja hyväiltä24513- 18512
- 41508