Sorry, kirjoitusvirhe. Bändi oli Blitz. Hieno punkalbumi oli Voice of a Generation ja se goottitunnelmainen albumi Second Empire Justice. Suosittelen, jos jostain löytyy!
Blitz
6
445
Vastaukset
- vihaan gootteja
Työnnä se bändi perseesees ja hyppää lähimpään kaivoon!! mä laitan kannen kiinni!
- Lazy Sod
Sinä voisit työntää pääsi takaisin perseeseesi. Sitten voisit laskeutua siltä puusta alas, apina!
Mikä tissiposkea pelottaa? Onko joku tyylikäs goottihemmo vienyt sun naisen? Älä urpo itke. Kyllä junttikin voi saada, ainakin jos on rahaa. No itse taisit viedä äidiltäs viimeset, että sait ostettua pari kaljaa, jotta uskallat uhota siellä vanhan eläkeläisäitisi peräkammarissa. Muista, että kun sulla nyt on se pää siellä perseessä, niin kannattaa pieraista silleen varovasti, etti tule ralliraitaa keskelle silmää. Vaikka ulkonäöksellisesti se olisi varmaan vaan parannusta. - goth and roll
Itseäsi sä vihaat, etkä ketään muuta. Meille muille se on sitten aika vitun sama. Mutta jos tarvitset apua, mene hoitoon. Ensin lääkäriin joka kirjoittaa sulle esim. rauhoittavan lääkityksen tai ohjaa mielisairaalaan hoitoon. Ei tarvitse kiittää neuvosta. Ole ihan vitun hyvä vaan!
- goottipunkkari
Molemmat mainitsemasi Blitzin levyt löytyy hyllystä vinyylinä. Löytyisköhän niitä remasteroituina cd versioina? Molemmat levyt hyviä, vaikkakin erilaisia. Olin jo unohtanut moiset aarteet. Otetaan taas kuunteluun!
- Danzigi
Kasettina tainnu joskus kauan sitten olla tätäkin. Harmittava huomata ettei tätäkään enään löydy mistään, itseltäni siis.. Näyttäis ainakin cdon.com:sta löytyvän. :)
- Gothic Rocker
Blizin biisintekijä ja kitaristi Nidger Miller kuoli tossa jokin aika (viime vai edellisvuonna?) sitten auto-onnettomuudessa Texasissa keikan jälkeen. Levyt jäi elämään. Varsinkin ne kaksi ekaa.
R E S T I N P E A C E !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko2723459Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1221816Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is2701539- 731453
- 771396
Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001130Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta
"MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:531116- 631011
- 22977
IS viikonloppu 16.-17.5.2026
Tänä viikonloppuna on Kärkkäisen ja Skyttän yhteistyönä syntynyt 3.0 arvoinen sanaristikko ratkaistavana.35893