Sorry, kirjoitusvirhe. Bändi oli Blitz. Hieno punkalbumi oli Voice of a Generation ja se goottitunnelmainen albumi Second Empire Justice. Suosittelen, jos jostain löytyy!
Blitz
6
417
Vastaukset
- vihaan gootteja
Työnnä se bändi perseesees ja hyppää lähimpään kaivoon!! mä laitan kannen kiinni!
- Lazy Sod
Sinä voisit työntää pääsi takaisin perseeseesi. Sitten voisit laskeutua siltä puusta alas, apina!
Mikä tissiposkea pelottaa? Onko joku tyylikäs goottihemmo vienyt sun naisen? Älä urpo itke. Kyllä junttikin voi saada, ainakin jos on rahaa. No itse taisit viedä äidiltäs viimeset, että sait ostettua pari kaljaa, jotta uskallat uhota siellä vanhan eläkeläisäitisi peräkammarissa. Muista, että kun sulla nyt on se pää siellä perseessä, niin kannattaa pieraista silleen varovasti, etti tule ralliraitaa keskelle silmää. Vaikka ulkonäöksellisesti se olisi varmaan vaan parannusta. - goth and roll
Itseäsi sä vihaat, etkä ketään muuta. Meille muille se on sitten aika vitun sama. Mutta jos tarvitset apua, mene hoitoon. Ensin lääkäriin joka kirjoittaa sulle esim. rauhoittavan lääkityksen tai ohjaa mielisairaalaan hoitoon. Ei tarvitse kiittää neuvosta. Ole ihan vitun hyvä vaan!
- goottipunkkari
Molemmat mainitsemasi Blitzin levyt löytyy hyllystä vinyylinä. Löytyisköhän niitä remasteroituina cd versioina? Molemmat levyt hyviä, vaikkakin erilaisia. Olin jo unohtanut moiset aarteet. Otetaan taas kuunteluun!
- Danzigi
Kasettina tainnu joskus kauan sitten olla tätäkin. Harmittava huomata ettei tätäkään enään löydy mistään, itseltäni siis.. Näyttäis ainakin cdon.com:sta löytyvän. :)
- Gothic Rocker
Blizin biisintekijä ja kitaristi Nidger Miller kuoli tossa jokin aika (viime vai edellisvuonna?) sitten auto-onnettomuudessa Texasissa keikan jälkeen. Levyt jäi elämään. Varsinkin ne kaksi ekaa.
R E S T I N P E A C E !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t897229- 353821
- 453420
Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐402562- 2082366
- 412352
- 1232246
Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?292149Mietin tässä T....
Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..241878- 401809