Sukeltajantaudin uusiutuminen

Scubari

Onko kellään kokemusta sukeltajantaudista ja lähinnä siitä, että onko joku sukeltanut vielä sen sairastamisen jälkeen? Onko jollain mennyt ohi ihan itsekseen pienet oireet vai vaatiiko aina pönttöä?

Itsellä tauti sairastettu ja pöntössä käynyt, lekuri tuolloin todennut "parantuneeksi". Nyt kun olin tässä sukeltamassa useamman sukelluksen reissua...tuntuu vähän kutittelua jaloissa ja käsissä, ei mitään sellaista kuin aikoinaan kuitenkaan. Jos tämä nyt on taas sellaista perinteistä, meneekö ihan itsekseen ohi vai pitäisköhän lähteä heittää pönttökeikkaa taas? On ihme homma, kaikki sukellukset ihan turvallisia, pysähdykset ok ja ei mitään aikoja ylitetty. Vai olisko liivi painanut vaan hermoja ja siitä tämä kutittelu...ei jaksais lähtee turhan takia, varsinkin kun tuntuu nuo painekammiot ottaa sinne ihan huvikseenkin, että saavat kammioille käyttöä ja DAN maksaa.

1

1647

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • maitovalas_rus

      Kuinka vanha itse olet?
      Mikä tietokone käytät?
      mikä algoritmimi..eli tyyppi 1 tai 2 siellä on?
      ja pääkysymys: mitä sanoi lääkäri viimeistään kun kävit painokammiossa. oletko testanut koskaan dekotauttia alttiustasi? Meillä Pietarissa on sellainen laboratorio, jossa tutkitaan joori tämä onelma sekä muut typpi ja happivaikutukset ihan lääketieden pohjalta. Eiko kannattaisi käydä?
      Terveisin,

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      250
      4526
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      124
      2961
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2722
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      74
      1700
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      105
      1543
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      17
      1437
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      52
      1285
    8. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      92
      1216
    9. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      202
      1067
    10. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1055
    Aihe