Jälkiehkäisy -> ei vieläkään menkkoja

mikä vialla..

Elikkäs, kerron tilanteeni:

Lopetin pillerit tammikuun alussa, menkat tulivat "taukoviikolla" lopetuksen jälkeen normaalisti, eli 7.1.

Seuraavat luomumenkat tuli 7.2. eli kierto oli 31.

14.2. sitten kävi vahinko, eli kortsu oli hajonnut ja huomasimme sen vasta miehen lauettua. 15. pvä illalla otin jälkiehkäisyn. Viikko jälkiehkäisystä tuli pientä rusehtavaa/punertavaa valkovuotoa.. Sen jälkeen ei ole tullut menkkoja.

Tein eilen raskaustestin, negatiivinen. Menkkoja vain ei kuulu, nyt 36/31 siis, en muista että ennen pillereitäkään (2v söin) olisi ollut näin pitkää kiertoa.. Kohdunnapukka on korkealla, valkovuotoa tulee runsaasti. Onko kuitenkin mahdollista, että olisin raskaana vaikka tuon negan testasin? onko kroppani vain sekaisin tuosta je-pilleristä? Mua on lievästi etonut ja maha ollut turvonnut, niin siksikin pelkään, että se raskaus ei vielä eilen näkynyt testissä..

Ja olen 19, poikaystävä 24.

2

371

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Et voi laskea noin

      Koska JE pilleri sotkee kierron kokonaan, et voi oikeastaan edes laskea kiertopäiviä. Seuraavat laskut voit aloittaa vasta kun kiertosi on seuraavien kuukautisten yhdeydessä lähtenyt käyntiin. Raskauskin on periaatteessa mahdollinen. Ainut vaihtoehto on odotella ja jos kierto ei ala niin tehdä uusi raskaustesti.

      Kannattaisi hommata parempi ehkäisy kortsun lisäksi.

      • samainen ap

        On ollu sitten lisäks tissit(nännit) ihan kauheen kosketusherkät jo monta päivää (mitä en muista niiden ikinä olleen. Ja menkat vieläkin tulematta. Pitäisköhän tehdä varanvuoks toinen testi vai onkohan mitää chanssia. Hmmm. Onko muille tullu jotain oireita jälkiehkäisystä? esim. juuri alavatsan turvotus ja kipeet tissit?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      67
      2415
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1397
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      76
      1230
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      6
      1152
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      79
      865
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      860
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      44
      713
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      84
      693
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      26
      668
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      656
    Aihe