Hmm..pitäisikö luovuttaa?

DoS

Vaikka olen pian (vasta) 24v. Suhteita minulla on vain 3 takana, eikä yhtään näy edessä.

Toisaalta voiko yksinäisyyteen tottua? Itsestäni alkaa päivä päivältä tuntumaan, että voi.

Ehkä tämä on mun kohtalo ja pitää yksin elää kunnes kuolema korjaa? Ehkä en vain kelpaa kellekään, ainakaan kovin pitkäksi aikaa.

10

994

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • luovuttaa....

      Anna mennä.... Se on oikeastaan aika kivutonta.... Luovuta..... Jos luovut näistä epämääräisistä jutuista niin itseasiassa sinusta tulee vahvempi....

      Kerran se vain kirpaisee.... sen jälkeen olet vapaa...


      Anna mennä....

      Luovuttamalla saavutat ikuisuuden!

    • Jätkä 22v

      Olen 22-vuotias,olen ollut sinkkuna jo 2 vuotta,vihaan helsinkiä,täällä ihmiset ovat kylmiä(ja sit ne ihmettelee miks ne on niin yksinäisiä ja masentuneita,vitun huorat).Missä vitussa kaikki tytöt ovat,ku niitä ei näy missään?.

      En ole yksinäinen,mut en vaan onnistu löytämään sellaista tyttöä jota haluan,mulla oli ennen sellainen unelmatyttö,mut se on mennyttä nyt. Oon saannut kauniita mimmejä elämäni aikana,mä haluan lisää! Miks vitussa tytöt ovat niin ilkeitä?,vaikka lähestyn niku normaali ihminen ja heitän jonkun mukavan vitun vitsin? SELVINPÄIN!

    • Mistress_Chaos

      Kyllä siihen tottuu aina hetkellisesti, mutta niitä heikkoja hetkiä tulee aika ajoin, jolloin kaipaa jonkun siihen vierelle kuin odottaisi kuuta nousevaa.

      En nyt sanoisi, että siitä vaan luovuttamaan, joskus on hyvä pohdiskella sitä omaa oloa ja eloa monelta kantilta, yleensä ei suhteessa se tunnu onnistuvan, kun ei ajatuksia sinne saa suunnattua.

      Ja hyvä on muistaa, kyllä se aurinko silloin tällöin tänne risukasaankin paistaa. ;)

    • Haloo....

      Olet todellakin VASTA 24v. eli sinulla on monen monta vuotta aikaa löytää seurustelu kumppani!!!

      Itse olen 40v. enkä ole heittänyt kirvestä kaivoon vieläKÄÄN...

      Varmasti kelpaat monellekin, ehkä sinusta nyt vaan tuntuu pahalta olla yksin, mutta yleensä se rakkaus kohtaa silloin kuin sitä ei odota...

    • Nauti nuoruudestasi, tee asioita jotka tekevät sinut onnelliseksi ja lakkaa odottamasta että se elämän suurin rakkaus koputtaa oveasi. Mene ja koe ja elä omaa elämääsi, ei sitä sinun puolesta kukaan tee.
      Suhteet tulevat ja menevät, keskity ystäviin, harrastuksiin ja työntekoon.
      Liiallisella etsimisellä et löydä kuin seiniä toisensa jälkeen.

      • kuten Glammie sanoo

        tee asioita jotka tekevät sinut onnelliseksi ja lakkaa odottamasta että se elämän suurin rakkaus koputtaa oveasi. Mene ja koe ja elä omaa elämääsi!
        Liiallisella etsimisellä et löydä kuin seiniä toisensa jälkeen. Elä!!


      • The Taste
        kuten Glammie sanoo kirjoitti:

        tee asioita jotka tekevät sinut onnelliseksi ja lakkaa odottamasta että se elämän suurin rakkaus koputtaa oveasi. Mene ja koe ja elä omaa elämääsi!
        Liiallisella etsimisellä et löydä kuin seiniä toisensa jälkeen. Elä!!

        Itse täytän kohta 25 enkä ole koskaan seurustellut. Minulla ei ole juuri mitään yhteistä yhdenkään tytön kanssa. Saakelin bilehileet ja ronkelit nirppanokat.

        Elämästä on noin muuten vaikea nauttia, kun kavereita ei ole enkä viihdy ihmisten parissa. Ahdistaa, masentaa. Harrastuksia ei ole eikä mikään kiinnosta. Tästä on eläminen kaukana.


      • silti...
        The Taste kirjoitti:

        Itse täytän kohta 25 enkä ole koskaan seurustellut. Minulla ei ole juuri mitään yhteistä yhdenkään tytön kanssa. Saakelin bilehileet ja ronkelit nirppanokat.

        Elämästä on noin muuten vaikea nauttia, kun kavereita ei ole enkä viihdy ihmisten parissa. Ahdistaa, masentaa. Harrastuksia ei ole eikä mikään kiinnosta. Tästä on eläminen kaukana.

        kokeilla jotakin harrastusta vaikka aluksi saattaa tuntua väkinäiseltä, voit vaikka innostuakin siitä.


      • The Taste kirjoitti:

        Itse täytän kohta 25 enkä ole koskaan seurustellut. Minulla ei ole juuri mitään yhteistä yhdenkään tytön kanssa. Saakelin bilehileet ja ronkelit nirppanokat.

        Elämästä on noin muuten vaikea nauttia, kun kavereita ei ole enkä viihdy ihmisten parissa. Ahdistaa, masentaa. Harrastuksia ei ole eikä mikään kiinnosta. Tästä on eläminen kaukana.

        "kun kavereita ei ole enkä viihdy ihmisten parissa."
        Eiks kukaan muu näe tässä selvää syy-yhteyttä? Kaverisuhteet nyt yleensä vaan vaatii jonkinverran sosiaalisuutta kuitenkin.. ;)

        "Ahdistaa, masentaa. Harrastuksia ei ole eikä mikään kiinnosta. Tästä on eläminen kaukana. "
        Onks käynyt mielessä, että oisit oikeesti sairastunut masennukseen?


    • 24v tyyppi

      Minullapa onkin vain 1 suhde takana, sekin 10 vuotta sitten (!), ja olen itse 24v. Yhden yön kuvioita olen saanut silloin tällöin, mutta liian tiheäksi tahtia ei voi kehua. Mahdollisuuteni seurusteluun ryssin omilla mielenkiintoisilla tavoilla.

      Sanoisin kuitenkin että olen tottunut yksinäisyyteen. Jos asiat parisuhteiden rintamalla tulevat muuttumaan niin epäilen että se tapahtuu minun puoleltani.

      Ei yksinäisyys ole kuitenkaan niin kamala asia kuin uskottelet itsellesi sen olevan, ja sinun tulisikin etsiä jotain muuta mieleistä tehtävää päivien varalle, suhteet ovat vain yksi osa tätä suurta kokonaisuutta jota elämäksi kutsutaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      87
      4098
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      24
      2911
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2320
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      34
      1321
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      909
    6. 131
      885
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      874
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      822
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      766
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      760
    Aihe