Mä ainakin ilmouttaudun:/, Mut kysymys kuuluu miten siitä pääsee eroon??
Kuinka monella on heikko itsetunto?
tai ei arvosta itseään?
3400
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Olen rakentanut sitä. Hakenut positiivista ja tukevaa palautetta lähisukulaiselta, keskustelin eri asioista ja seikoista. Ajan kanssa.... Nuorena oli vaikeaa ja siksi menivät asiat pieleen. Kun itsetunto parani, uskoi edes johonkin.
Posota surutta sellaisiin tilanteisiin mitkä tuntuvat ahdistavilta tai jotenkin mukamas kauhistuttavilta. Huomaat miten onnistut, pärjäät ja osaat ja kas vain itsetunto nousee kohisten! Pidä kuitenkin järki mukana, jottei tulvi sitten taas vastaavasti yli äyräiden :D
Itsensä tunteminen, kehittämäinen ja vahvistaminen on työn ja tuskan takana vaan voihan jee miten se onnistuessaan on vailla vertaa :)
itsetunto nollissa tällä hetkellä ja tuskin se siitä paranee jatkossakaan.Ei kannattanut opiskelut tai itsensä kehittämiset.Pistettiin matalaksi,näytettiin paikka.Opinpahan olematta yrittämättä mitään.Mitä se hyödyttää.Eli ei jippiitä,ei iloa,ei mitään.Pelkkä yhdentekevä nolla.