Kirkolta nettikeskustelija

Dupaduuri

14

387

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tässä saa sitten vääntää oikein palkkahihhulin kanssa.
      Olisiko tuo verrattavissa "leipäpappiin"

      • Kössönöm

        hoohoon sijaan. Ei se "ammattimainen" verkkokeskustelija varmaan ainakaan niin paljon paskaa suoltaisi.


      • Kössönöm kirjoitti:

        hoohoon sijaan. Ei se "ammattimainen" verkkokeskustelija varmaan ainakaan niin paljon paskaa suoltaisi.

        Mutta paha paikka on tämä foorumi palkkahihhulille. Joutuu valitsemaan tarkoin sanansa.


      • Kössönöm
        weccu kirjoitti:

        Mutta paha paikka on tämä foorumi palkkahihhulille. Joutuu valitsemaan tarkoin sanansa.

        Ja ilmeisesti hänen pitäisi kirjoittaa omalla nimellään. Käy sääliksi jo etukäteen. Mutta palkka ei niin kovin huono ollut.


    • Kössönöm

      kauankohan kantti kestää tällä palstalla?

      • kommenttiisi

        Onko palstan henki on hyvinkin suvaitsematon ?


    • -DW-

      nettievankelista tänne uskaltautuu, kunhan spammailee jossain "turvallisessa" nettiympäristössä missä valvojat poistelevat kaikki eriävät mielipiteet.

      Ja myöhemmin saadaan lukea lehdistä kuinka netti on ottanut evankelistan avosylin vastaan ja kuinka kommentointi on ollut iloista ja positiivista... Tää on vain laskelmoitu markkinointitempaus, ei sen kummempaa.

    • Kauankohan kaveri meinaa jaksaa täällä työkseen mussuttaa. Ei helvetti, tuo homma pesee kyllä kurjuudessaan kaikenlaiset viemärisukeltajat ja riksakuskit mennentullen.

      Voisin väittää että tuo on kutsumusammatti jos tulee vapaaehtoisesti ottamaan tänne nenäänsä.

    • ...

      Palkattu krisseli, joka ei voi keskusteluista kun työ velvoittaa. :D Harmi vaan, että se taatusti kirjoittelee vaan evlutkuja paapoville foorumeille.

      • NineStar

        Multinikkelikikkeli?????
        Trolli-Olli????

        No jaa...


    • bubastis.tmi

      Että tulisi tänne vaikka yhtenä päivänä viikosta. Voitais valita keskusteluteema etukäteen :D

      T. Burnout under no time :)

      • Kössönöm

        Mutta hänellä on varmaan toimistotyöaika, joten iltaisin hän ei varmaan olisi paikalla. Ainakaan kirkon edustajana.

        Yksi hyvä teema voisi olla se, että miksi kristinuskon edustajat Suomessa katsovat oikeudekseen pelotella lapsia helvetillä.


      • konna
        Kössönöm kirjoitti:

        Mutta hänellä on varmaan toimistotyöaika, joten iltaisin hän ei varmaan olisi paikalla. Ainakaan kirkon edustajana.

        Yksi hyvä teema voisi olla se, että miksi kristinuskon edustajat Suomessa katsovat oikeudekseen pelotella lapsia helvetillä.

        olis tosiaan aika hyvä aihe.

        Raamattuhan pitäisi ilman muuta kieltää lapsilta, samoin kirkot, joissa esitellään kidutettua ihmistä.

        Pääsiäisen vietto kristillisessä mielessä samoin kiellettyjen juttujen listalle. Eihän kirkolle voi antaa väkivallan esittämisessä mitään erivapauksia:D


    • HattiWatti

      Ei voi olla totta !!

      No tässä ensimmäinen kysymys hänelle: miksi rakastava jumala tappoi niin monta miljoonaa ihmistä raamatussa ??

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      202
      6973
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      59
      4622
    3. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      36
      4191
    4. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      71
      3229
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1945
    6. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      27
      1686
    7. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      17
      1670
    8. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      40
      1573
    9. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      34
      1439
    10. Haluaisitko enemmän ?

      Haluaisitko enemmän kuin ystävyyden ? M-N
      Ikävä
      143
      1227
    Aihe