väsyminen

liikunnan aikana

Harrastan aamuisin 5-6 kertaa viikossa aerobicia ja kuntosalia. Aina välillä väsähdän liikunnan aikana niin, että tuntuu, ettei tule liikunnasta sinä päivänä mitään. Mistä apu?

7

565

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kunto kunto

      ja siksi väsähdät harjoittele kevyemmin ja vähennä tempoa.

      • on mikään

        hirveän huono kunto, jos tuolla tahdilla vedät. Toisaalta ei kunto varmasti nousekaan, jollet pidä palautuspäiviä välillä. Johan tuossa hajoaa pääkin, jos tekee viikosta toiseen samoja juttuja samaan aikaan. Muitakin lajeja on, kokeile vaihteeksi niitä (kävely, hölkkä, uinti, erilaiset pelit jne.)!


    • osaaosoasapo

      Miten on ruoka-asiat? Syötkö tarpeeksi? Onko työsi kovin raskasta? Nukutko tarpeeksi? Vai treenaatko vain liikaa?

    • entäs....

      oletko mittauttanut hemoglobiinisi...anemia väsyttää =)

    • alkup.

      Kyllä mä ihan odotan, että pääsen harjoittelemaan. Eikä haittaa, vaikka liikunta oliskin hieman ruutininoloista. Ainoa asia on vaan fyysinen romahdus liikunnan aikana. Samaa tahtia on kyllä painettu jo vuosia, huonosta kunnosta ei siis voi olla kyse. Hemoglobiinista en tiedä, mutta napsin kyllä kaikki hivenaineet pillerinä joka päivä. Viimeksi, kun kävin lääkärissä kaikki arvot ok, tuosta tosin puoli vuotta aikaa. Ruokaa noin 1500 kcal päivässä. Lähinnä lihaa erimuodoissa, salaatteja, hedelmiä ja jugurttia. Voi olla tietysti, ettei tuo 1500 kcal enää riitäkään.

    • alkup.

      työ on kevyttä toimistotyötä. Nukun yössä 8-10 tuntia.

      • sasasasasasasa

        vähän luulen, että syy on noissa kaloreissa. jopa keskitysleirillä syötiin enemmän!!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      47
      2973
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2751
    3. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      33
      2649
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      39
      2466
    5. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      50
      1938
    6. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      15
      1569
    7. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1483
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      106
      1287
    9. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      178
      1219
    10. En vain unohda

      Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.
      Ikävä
      73
      1070
    Aihe