Noni. Nyt on asian laita näin että mulla on montamonta vuotta ollut todella pitkät hiukset(olen mies). Töissä kuluu pahasti, ja hiuspohjakaan ei tykkää kun on pakko pitää joku päähine jatkuvasti.
Anyway. Ajattelin oikein repäistä ja leikkaa lyhyeks, mutta ensin tähän yhteen tulevaan tapahtumaan meinasin laittaa keesin. Pituutta tulee sitten varmaan joku 50-60 senttiä. Miten helvetissä saan pysymään?? Kuullut sokerivedestä ja liimasta, mutta neuvoja tarvitaan..
THÄNKS
Irokeesi...
jäkäti
2
857
Vastaukset
- punkkarikloppi
viiksivaha, sokerivesi, saippua, hiuslakat ja
jopa liima käy. jos leikkaat tapahtuman jälkeen
lyhyeksi, voit kokeilla mitä vaan.- keesipekka
Joo ei liimaa keesiin laiteta,kyllä se hiuslakka parasta on noista...itekin käytin sitä....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 843262
- 761304
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.1811243Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401040Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd103971Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.310942- 95857
- 43849
Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os78835Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en124825