Hei!
Selässäni olevaan kuvaan alkoi tulla voin vajaa vuosi ottamisen jälkeen pieniä näppyjä, ja nyt niitä on ollut jo melkein kaksi vuotta, lisääntyneet vain. Niitä on tullut lähinnä ääriviiva-alueille, isompia ja pienempiä paukamia, eivät ole kuitenkaan kipeitä tai kutisevia.
Onko kellään muulla vastaavanlaisia kokemuksia? Kuvani on otettu täysin hygieenisissa oloissa, Tampereelle liikkeessä.
Paukamia tatuoinnissa
7
5477
Vastaukset
- norkkis
jos sulla on joku allegia...tai sitten siihen haavaan on vahingossa päässy joku pöpö. Kai kävit näyttää tatuoijalle??
- Memmu
Mulla oli myös koko tatuointi täynnä pieniä näppyjä pari vuotta sitten, mutta ne hävisi kun laitoin paljon rasvaa siihen. En tiedä mistä ne tuli, se oli kesäaikaa kuitenkin, mutta tosiaan rasvaamalla ne katosi eikä sen koommin ole tullut.
- Myös
Minulle nilkkatatskaan tulee koholla olevia muhkuroita aina jos nilkkaan pamahtaa joku. Esim aina imuroidessani letku paukkaa nilkkaan niin johan on tatskassa muhkuroita. Ja muhkut todellakin ovat vain tatskassa, eivät milliäkään ääriviivojen ulkopuolella. Mutta siitä ne aina laskeutuvat parin tunnin sisällä, nopeammin vielä jos rasvaan.
- inked
Mulla on viisi isoa tatskaa, ja viimeisin on selvästi kohollaan siitä mistä on neulottu. Kuva on jo kolmatta vuotta vanha, joten mistään parantumattomuudesta ei ole kyse.Kuvaa toisinaan kutittaa ihan kipeesti, pirtulla pyyhkiminen auttaa vähän. Tatulaattori ei osannut sanoa, eikä lääkärikään. Oma arvioni että olisi kenties liikaa tatuointimustetta veressä, mutta silloinhan ehkä kukkisi kaikki kuvat.Toiset on ihan siistejä. Oiskohan mitään johtolankaa, että tää viimeisin on eri miehen tekemä kuin muut, tiedä häntä.Eri tavalla tatulaattorit kyllä kairaa, kuka on hellä, kuka napakampikätinen.Tämä ei ollut kovin hellää käsittelyä. En ole ihan varma otanko enää yhtään kuvaa, jos seuraavakin tekee temppujaan ja tilanne menee vieläkin huonommaksi.
- hakhak
vaanha ketju mutta kuitenni eli taitaa olla liian syvälle hakattu muste -> nousee koholle..
- hakhak
hakhak kirjoitti:
vaanha ketju mutta kuitenni eli taitaa olla liian syvälle hakattu muste -> nousee koholle..
siis sinulla inked
- Kalakukko-Joonatani
Hei, olen Kuopion kalakukko Joonatani. Minä tykkään kalakukoista ja minulla on hyvin pieni pippeli. :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741